Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jak połączyć i zgrać film z VHS na cd

03 Jan 2007 14:56 2509 12
  • Level 10  
    Witam mam kartę graficzną Radeon 9200 128mb DDR DVI-I-VIVO oraz magnetowid Hitachi M777 Karaoke Multi System. Na magnetowidzie mam: OUT (Video, Audio) oraz IN (Video, Audio), a na karcie wejście - wyjście wideo. Moje pytanie: Jakie kable i pod które wejścia należy to połączyć oraz czy komputer sam wykryje magnetowid czy jak ja mam to nagrać. Pozdrawiam.

Dodano po 18 [minuty]:

Jeżeli chce zgrać obraz to wystarczy kabel chinch podpięty do wyjścia video z magnetowidu i wejścia video na karcie ??
  • Level 40  
    Quote:
    Jeżeli chce zgrać obraz to wystarczy kabel chinch podpięty do wyjścia video z magnetowidu i wejścia video na karcie ??

Witam. Sam sobie odpowiedziałeś. Dodatkowo podłącz wyjście fonii magnetowidu (Audio OUT) do wejścia karty dźwiękowej (Line IN, kolor niebieski).
  • Level 10  
    czy kolor kabla ma znaczenie ?? mam kabel podwojny, z czerwonymi i z białymi chinchami. Jednak jak podepne go do videa i karty to nic nie widać :/ Co może byćprzyczyna ??

Dodano po 9 [minuty]:

Używam VirtualDUB. Robie tak:
    Plik->przechwyć plik avi-> no icoś sie dzieje ale nie widać obrazu tylko takie śnieżenie lub coś. Czy to w ten sposób zgrywa się obraż z VHS ??
  • Level 10  
    wszytko działa !!! tylko że obraz jest czarnobiały .... i nie wiem gdzie moze byc tego przyczyna.

Dodano po 18 [minuty]:

aha i skacze mi obraz :// nie wiem czemu. mimo iż magnetowid nie jest podlaczony, po podlaczeniu to widać film, ale on również skacze.
  • Level 22  
    [quote]wszystko działa !!! tylko że obraz jest czarnobiały .... i nie wiem gdzie moze byc tego przyczyna. [/quote]
    Karta prawdopodobnie pracuje w trybie s-video. Trzeba ustawić "composite" jako źródło sygnału.
    [quote]aha i skacze mi obraz :// nie wiem czemu. mimo iż magnetowid nie jest podlaczony, po podlaczeniu to widać film, ale on również skacze.[/quote]
    O co chodzi???
  • Level 10  
    Mam ustawione Composite. Mimo to obraz jest czarnobiały, czasami są jakgdyby przebłyski koloru (tak mi się wydaje). A co do obrazu to chodzi mi oto, że on jak gdyby "faluje", ale tylko u góry i na dole. W środku jest OK. Czy moim głównym problemem może być jakość kabla ?? bo te wtyczki strasznie luźne są w gniazdach i jak je lekko rusze to obraz sie zmienia.
  • Level 22  
    W karcie zapewne jest gniazdo mini-din i potrzebna jest przejściówka cinch-din. Czy tak? Podobno nie każda przejściowka pasuje do każdej karty (różne kombinacje styków). Nie bardzo rozumiem, co z tymi kablami i wtykami? Nie powinno być żadnych luzów. Oczywiście jakość kabli jest bardzo istotna. Na dole obrazu vhs zawsze kilka linii jest nieczytelnych. Jakie są parametry rejestracji/podglądu obrazu?

Jeśli sygnał jest słaby to kolor może znikać. Warto sprawdzić kable.
  • Level 10  
    Chodzi o to że te kable chinch prawie same wypadają z gniazd :/. Są bardzo luźne. Oto fotka mojego wtyku w karcie i kabla który do niego wchodzi:

Obraz nadal jest czarnobiały i są jak gdyby przebicia bo obraz skacze, ale kjak poruszam kablem (bo jest luźny) to sie obraz poprawia, lecz jest czarno bialy.
  • Level 22  
    1) Czy przejściówka jest oryginalna - dostarczona z kartą?
    2) Czy wtyk cinch kabla łączącego magnetowid z kartą wypada z gniazda cinch w przejściówce? A co z gniazdem w magnetowidzie - tam siedzi pewnie? Czy kabel jest nieuszkodzony (można sprawdzić łącząc wyjście magnetowidu z wejściem telewizora)?
  • Level 10  
    1) TAK
    2) tu i tu siedzi bardzo słabo, lekko. Cały sie rusza i jak tylko tkne to obraz sie zmienia. Kabel jest ok.

Czy to może być kluczem i przyczoną braku koloru i "skakanie obrazu" ??
  • Level 22  
    Kabel musi być odpowiedniej jakości - dedykowany do przesyłania sygnału video. Kontakt musi być pewny - czasem wystarczy dogiąć zewnętrzne skrzydełka wtyczek cinch. Jeśli kabel nie daje pewnego połączenia, to nie ma co gdybać - trzeba go wymienić. Delikatne poruszenie kabla nie powinno wpływać na obraz.
  • Level 12  
    Ja używam Radeona 9100 VIVO + NeroVisionExpress.
    Moja karta nie ma TV-IN Composite na śledziu lecz gniazdo TV-IN Composite na płytce karty. Dorobiłem gniazdo CINCH i podłaczyłem je do w/w gniazda - takie samo jak gniazdo AUDIO-OUT w CDROM.
    Magetowid wystarczy podłączyć do wejścia CINCH i odpalić Nero Vison - tam jest opcja przechwytywania. Czasem trzeba ustawić typ wejscia jako Composite i PAL w konfiguracji NERO lub mozna się posłużyć programem iuVCR. Film można zgrywac również VirtualDub ale tam jest więcej ustawień. Oczywiście istnieje jeszcze szereg innych programów typu "cyfrowy magnetowid".

pozdrawiam