Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[EAGLE] Polygon, powrót do widoku z pustymi polygonami?

nedved 05 Sty 2007 11:31 1152 4
  • #1 05 Sty 2007 11:31
    nedved
    Poziom 9  

Witam

Po właczeniu widoku płytki wszystkie polygon-y są puste (nie wypełnione), po użyciu opcji Ratsnest wszystkie polygon-y się wypełniaja.
    Czy jest możliwość powrotu do widoku, w którym polygon-y są puste (nie wypełnione)?

Z góry dzięki za odpowiedż

0 4
  • CControls
  • Pomocny post
    #2 05 Sty 2007 12:47
    Bonkot
    Poziom 39  

Witam
    Przez przypadek odkryłem, że jest taka możliwość. Wystarczy włączyć funkcję „Move”, kliknąć dwukrotnie na narysowaną na obrzeżu ścieżkę tego poligonu bez przemieszczania jej, powiększyć widok i już wypełnienie znika. Przynajmniej tak jest u mnie (Eagle 4 -16).
    Pozdrawiam.

0
  • CControls
  • #3 08 Sty 2007 16:04
    nedved
    Poziom 9  

Miałem nadzieje, że da sie to zrobić jakimś skrótem klawiaturowym albo czymś w tym rodzaju, ale dobre i to ;)

Działa bez zarzutu i bardzo sie przydaje.
    Wielkie dzięki za pomoc.
    [/i]

0
  • #4 08 Sty 2007 16:33
    Loker
    Poziom 38  

Komenda "Ripup" uzyta na polygonie tez zmienia sposob wyswietlania. Zeby to zrobic za jednym razem na calej plytce, trzeba by bylo jakis programik w ULP popelnic...

0
  • #5 09 Sty 2007 21:14
    MNCHH
    Poziom 17  

Witam
    jest też inna możliwość. U góry ekranu, klikamy w zakładkę Option i wybieramy Set. Następnie klikamy w zakładkę MISC. Jest tam lista parametrów. Piaty parametr od góry to: Ratsnest processes polygons. Odznaczamy tę funkcję (żeby była nie aktywna) i klikamy OK. Zamykamy cały program Eagle'a i włączamy ponownie. Wszelkie polygony będą nieaktywne do chwili aż znów nie uaktywnisz funkcji Ratsnest processes polygons. Proste i co najważniejsze skuteczne.
    Pozdrawiam

0