Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[EAGLE] Polygon, powrót do widoku z pustymi polygonami?

nedved 05 Jan 2007 11:31 1380 4
Altium Designer Computer Controls
    nedved
    Level 10  
    Witam

Po właczeniu widoku płytki wszystkie polygon-y są puste (nie wypełnione), po użyciu opcji Ratsnest wszystkie polygon-y się wypełniaja.
    Czy jest możliwość powrotu do widoku, w którym polygon-y są puste (nie wypełnione)?

Z góry dzięki za odpowiedż
  • Altium Designer Computer Controls
  • Helpful post
    Bonkot
    Level 39  
    Witam
    Przez przypadek odkryłem, że jest taka możliwość. Wystarczy włączyć funkcję „Move”, kliknąć dwukrotnie na narysowaną na obrzeżu ścieżkę tego poligonu bez przemieszczania jej, powiększyć widok i już wypełnienie znika. Przynajmniej tak jest u mnie (Eagle 4 -16).
    Pozdrawiam.
  • Altium Designer Computer Controls
    nedved
    Level 10  
    Miałem nadzieje, że da sie to zrobić jakimś skrótem klawiaturowym albo czymś w tym rodzaju, ale dobre i to ;)

Działa bez zarzutu i bardzo sie przydaje.
    Wielkie dzięki za pomoc.
    [/i]
    Loker
    Level 39  
    Komenda "Ripup" uzyta na polygonie tez zmienia sposob wyswietlania. Zeby to zrobic za jednym razem na calej plytce, trzeba by bylo jakis programik w ULP popelnic...
    MNCHH
    Level 17  
    Witam
    jest też inna możliwość. U góry ekranu, klikamy w zakładkę Option i wybieramy Set. Następnie klikamy w zakładkę MISC. Jest tam lista parametrów. Piaty parametr od góry to: Ratsnest processes polygons. Odznaczamy tę funkcję (żeby była nie aktywna) i klikamy OK. Zamykamy cały program Eagle'a i włączamy ponownie. Wszelkie polygony będą nieaktywne do chwili aż znów nie uaktywnisz funkcji Ratsnest processes polygons. Proste i co najważniejsze skuteczne.
    Pozdrawiam