Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieć w domu. Problem z połaczeniem.

andrzejf14 13 Sty 2007 16:35 821 5
  • #1 13 Sty 2007 16:35
    andrzejf14
    Poziom 15  

Witam
    Mam firmę(Wulkanizacje) i chciałem sobie zrobić sieć. Miałem dwa komputery w jednym pokoju kupiłem kabla 10 m i połączyłem. Chodziło bez zarzutów Postanowiłem znieść komputer do warsztatu. Kupiłem jeszcze 10 m kabla i gniazdko żeby z jednej strony było na wtyczkę. Obydwa kable są sprawne tylko jak połączyłem pisze że kabel jest odłączony. być może źle jest połączone we wtyczce i do tego odnosi sie moje pytanie jak połączyć?

• #2 13 Sty 2007 16:57
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

We wtyczce zgodnie ze standardem TIA/EIA 586B, z drugiej strony przewodu wersja A aby był skrosowany kabel.
    Gniazdko zgodnie z oznaczeniami.

Podaj jakie gniazdko zastosowałeś ?
    Nie może to być gniazdko telefoniczne z przewodami przykręcanymi na śrubki.

• Pomocny post
    #3 13 Sty 2007 16:58
    bogdanwedzicki
    Poziom 12  

Jak rozumiem chodzi o kabel RJ45 .Z pewnością jeśli sama odległości jest około 20 metrów to nie ma znaczenia dla działania takiego połączenia .Moim zdaniem problemem jest to ze zrobiłeś dwa takie same kable i je połączyłeś a to jest błąd . Każdy osobno będzie działał ,a szeregowo już nie ponieważ kabel do połączenia 2 kompów robiony jest z tzw.przeplotem i jak połączysz dwa z przeplotem to w najlepszym razie będziesz miał 1 do 1 .Zatem koniecznie jeden z kabli musi być 1 do 1 w obu wtyczkach taka sama kolejność kolorów kabli i musi wtedy działać.

• #5 13 Sty 2007 17:54
    zuberek
    Poziom 10  

Nie napisales czy masz kabel zwykly czy skrosowany. Ale obstawiam ze zwykly. Potrzebujesz przejsciowki z RJ45 na RJ45. Takie cudo kosztuje jakies 3-5 zl. Nowsze komputery (i wiekszosc tych co maja wbudowana karte sieciowa) bez problemu poradzi sobie z polaczeniem kablem nieskrosowanym. (Oczywiscie sa wyjatki :P )

Pozdrawiam

• #6 13 Sty 2007 17:56
    andrzejf14
    Poziom 15  

poradziłem sie bogdanwedzicki
    Dzieki działa bez problemu

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME