Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark X1180 drukuje,ale bez wydruku

17 Sty 2007 17:23 3835 10
  • Poziom 16  
    Witam,posiadam drukarkę ze skanerem j.w.Gdy wykończyły się tusze,przez około 1 roku nie używałem jej.Przed tym okresem kupiłem tusz czarny do samodzielnego nabijania.Wówczs zaczęły się problemy.Wydrukowała jedną stronę a następne były coraz bladsze aż do zaniku druku,chlapała tuszem.Teraz kupiłem orginalny czarny tusz,zainstalowałem,drukarka drukuje ale nie ma wydruku.Raz jedyny wydruk się pojaawil gdy czarny tusz umiescilem na miejscu kolorowego a wydruk i tak nie był najlepszej jakości a po ponowne próby nie przyniosły żadnego rezultatu-kartka wychodzila pusta.Drukarkę przed zainstalowaniem tuszu wycyściłem,chociaż pozostało trochę na płytce elektronicznej.Dodaję,że tusz był,słyszłem go ptrząsając pojemnikiem,proszę o pomoc i dziękuję.
  • Computer Controls
  • Poziom 27  
    Witam masz wyschnięte głowice w tonerach,są specjalne płyny do czyszczenia dysz.Pozd

• Poziom 43  
    lord232! czytaj ze zrozumieniem :!: i pisz sensownie a nie tak jak gdzieś dzwoni :!:

Cytat:

w tonerach są specjalne płyny do czyszczenia dysz

w jakich tonerach są płyny :?: rozróżniasz toner od tuszu :?:

Cytat:
    masz wyschnięte głowice

co ma zaschnięte skoro napisał

Cytat:
    Teraz kupiłem orginalny czarny tusz,zainstalowałem,drukarka drukuje ale nie ma wydruku

sprawdź czy styki w karetce są czyste
  • Poziom 27  
    marek216 jak jesteś znawcą to byś zauważył że post był edytowany i nie było napisane nic o nowym tonerze a odnośnie tonerów to nie chodzi o płyn w tonerach,tylko o płyn do czyszczenia dysz.Pozd: Mój błąd nie dałem przecinka .
  • Computer Controls
  • Poziom 23  
    Ja bym obstawał jednak przy tym że jest to wina pozostałości starego tuszu-które po roku czasu miały prawo trochę przyschnąć.
    Te pozostałości starego tuszu mogły osiąść na siateczce i nie chcą przepuścić nowo zalanego tuszu.
    Jeżeli więc czyszczenie styków nie pomoże,proponuje zdjąć wieczko z pojemnika i dokładnie ciepłą wodą wypłukać gąbkę oraz wnętrze kardridża.Następnie poskładać i zalać na nowo.

Inną natomiast kwestią jest jakość zakupionego tuszu.Ostatnio w sklepie NETTO widziałem za 20 zł zestaw do napełniania kardridży który pasował do około 200 modeli drukarek różnych modeli i firm-dla mnie to jest chore.
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Chciałbybm zanzaczyć,ż teraz tusz mam orginalny,przed zainstalowaniem jak pisałem dokładnie wszelkie styki w pojemniku dokładnie wilgotną szmatką wyczyściłem,pojemnik z tuszem także,jak się nazywa jaiś płyn do czyszczenia,może to pomoże.Powodzenia.
  • Poziom 27  
    Nie powinno się wkładać tonera czarnego w miejsce kolorowego,nie kupuj tuszu do napełniania tylko nowe tonery może być [zamiennik] obecnie nie są drogie .Kolega Syriusz74 odnośnie tuszy ma racie.Pozd Nie pamiętam jak się płyn nazywa ale wyczyść ciepłą wodą z płynem do mycia naczyń i niech toner w tej wodzie z płynem trochę poleży.
  • Poziom 16  
    Wracam jeszcze do tej nieszczęsnej drukarki-skanera.Wyczyściłem ją dokładnie,ale zero efektu.Może jest uszkodzona elektronika?,naprawiam sprzęt RTV,ale drukarek i komputerów/oprócz zailaczy/ nie.Może ktoś podpowie co mogło uszkodzić się,jestem także zdecydowany na kupno używanej elektroniki do niej w rozsądnej cenie,tylko nie wiem gdzie uderzyć,w moim mieście zero.Powodzenia.
  • Poziom 16  
    Witam,dziękuję,kupiłem drukarkę po tym adresem,zobaczymy co będzie dalej.
  • Poziom 16  
    Z przesyłką zapłaciłem 36 zł.swoją zostawiłem jako dawcę części.Temat uważam za zamknięty,chociaż nic nie wnósł do"sprawy".Powodzenia.