Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przejściółka z mini-usb na małego jacka

jaclaw89 24 Sty 2007 21:09 7525 13
  • #1 24 Sty 2007 21:09
    jaclaw89
    Poziom 9  

Z góry przepraszam - nie wiedziałem gdzie umieścić ten post.

Posiadam Alcatela OT-E801. Posiada on słuchawki na mini-usb (są to słuchawki stereo z możliwością podgłaszania, z mikrofonem i przyciskiem do odbierania rozmów). Postanowiłem zrobić przejściółkę z mini-usb na mały jack abym mógł podłączyć np. głośniki. I tu zaczyna się mój problem .:cry:. Zakupiłem wtyczkę mini-usb (posiada 5 pinów czerwony, biały, zielony czarny, oraz bezbarwny) oraz gniazdo jack (który oczywiście posiada 3 piny) W jaki sposób mam to połączyć. Dowiedziałem sić ze białym i zielonym płyną dane a czerwonym prąd zaś czarny i bezbarwny to masa. Próbowałem na wiele sposobów podłączać ale i tak nie gra. Proszę o pomoc. Może ktoś spotkał się z takim problemem.

Pozdrawiam

P.S. Moja wiedza ze świata elektroniki jest niewielka, ale postanawiam ją zgłębyć :D .

• Pomocny post
    #2 24 Sty 2007 21:19
    Krzychu7
    Poziom 39  

Witam. Bezpośrednie podłączenie głośników w ten sposób jest niemożliwe, bo w gnieździe USB są dane w postaci cyfrowej, a głośniki muszą mieć sygnał analogowy. Pozdrawiam.

• #3 24 Sty 2007 21:24
    jaclaw89
    Poziom 9  

a co mogę zrobić aby to zmienić? słuchawki nie mają żadnych skomplikowanych układów jeśli w ogóle coś mają

• #4 25 Sty 2007 15:09
    ropi
    Poziom 20  

Ten Acatel to pewnie telefon? A usb, to nie jest nazwa złącza tylko interfejsu (sygnały + złącze). Domniemywam, że telefon jest wyposażony w gniazdo takie jak dla usb, ale do innych celów - czy tak?

• #5 25 Sty 2007 16:54
    jaclaw89
    Poziom 9  

Ten Alcatel to oczywiscie telefon. Posiada on gniazdo min-USB które służy do ładowania, wgrywania piosenek, oraz podłączania do nich tych właśnie słuchawek. Chciałem znaleś gdzies na internecie informacje o pinach w tym alcatelu ale niestety nieznalazłem.

• #6 26 Sty 2007 14:25
    Wejper
    Poziom 15  

a na alledrogo nie ma przejściówek jakichś chińskich? :|

• #7 26 Sty 2007 14:38
    jaclaw89
    Poziom 9  

Niestety na allegro nie ma żadnych. Jeśli w takim razie dźwięk jest zapisany cyfrowo to czy dałoby się zrobić może jakiś mały konwerter dźwięku z cyfrowego na analogowy? Niestety nie jestem za bardzo zapoznany w tym temacie więc prosiłbym o pomoc.

• #8 26 Sty 2007 14:44
    Wejper
    Poziom 15  

no to może spróbuj - o ile ci nie szkoda te sluchawki przerobic na mini jacka, ew podawaj napięcie na poszczególne piny i patrz który dokąd idzie

taki offtop, ja zakupiłem nokie 6230 i nie narzekam ;)
    - póki co :P

• #10 26 Sty 2007 21:52
    jaclaw89
    Poziom 9  

W takim razie proszę o przeniesienie tematu do innego działu.

Chciałbym właśnie zrobić przejściówkę nie psując słuchawek. Jak można zrobić w łatwy sposób układ który zmieni audio w postaci cyfrowej na analogową?

• #11 26 Sty 2007 22:30
    Wejper
    Poziom 15  

mi się wydaje, że ten tel ma juz wbudowaną konwersje tego audio, tylko poprzez usb wysyłą sygnał analog. ale jak konkretnie, to nie jestem sobie w stanie wyobrazić, inaczej słuchawki byłyby chyba trochę nieopłacalne

• #12 26 Sty 2007 22:41
    jaclaw89
    Poziom 9  

a jak mogę to sprawdzić?

• #14 09 Cze 2007 22:45
    pismaker
    Poziom 11  

Alcatel OT-E801 USB/Audio pinout
    Myślę, że w końcu pomogę. Otóż mini USB w telefonie Alcatel OT-E801 to specjalne złącze 10-pinowe, które oprócz standardowego 5-pinowego USB ma jeszcze dodatkowe 5 pinów po wąskiej stronie złącza. Te dodatkowe 5 pinów służy właśnie do podłączenia zestawu słuchawkowego.

Załączniki i linki:
    Alcatel_OT-E801-tojack.GIF (schemat przejściówki do mini Jack 3,5mm),
    [ https://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/alcatel_ot-e801-tojack_1214.gif ]
    Alcatel_OT-E801-headset.GIF (schemat zestawu słuchawkowego),
    [ https://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/alcatel_ot-e801-headset_9337.gif ]
    Alcatel_OT-E801-pinout.GIF (pinout złącza telefonu).
    [ https://www.elektroda.pl/rtvforum/files-rtvforum/alcatel_ot-e801-pinout_5721.gif ]

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME