Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Phlips 6010 brak sygnału. Odbiór programów, np. Polsatu?

25 Sty 2007 00:46 1542 8
  • Poziom 22  
    witam. przepraszam ze zakladam nowy temat skoro o tym tunerku jest juz mnostwo napisane. ale nigdzie nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie. dostalem taki tunerek z fun czworka. wgrany soft 9.46. czy w dekoderze bylo cos robione to nie mam zielone gopojecia.
    podpialem go pod offset wszedlem w menu i chcialem sprawdzic sile sygnalu. okazuje sie ze zero. antena jest na 100% dobrze ustawiona bo smiga na analogu i na c+. przeszukalem cale forum i podawane linki i znalazlem cos ze to moze byc wina softu, ze niby nie pokazuje sygnalu.

chcialbym sie dowiedziec jak to ugryzc.
    jeszcze jedno, w liscie programow mam takie programy jak polsat polsat2 wszystkie tvn. czy jest mozliwe zebym mogl to odebrac??

antena ustawiona na HB
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Witam
    Chyba jednak niezbyt uważnie czytałeś posty na ten temat...
    Nie masz wskazania siły sygnału, bo celowo zmieniono parametry kanału podstawowego...
    A czemu?
    Jak zostawisz te ustawienia takie jak np. C+, to po wyłączeniu i ponownym włączeniu tunera Twoja "ulubiona lista" odfrunie...i dostaniesz za darmo, listę full pakietu C+.
    Gdybyś b.chciał, to przy odrobinie wysiłku i minimalnej znajomości tematu można podejrzeć w jakimkolwiek edytorze list SAT parametry dla innego transpordera, innego operatora z HB i wpisać ręcznie co potrzeba...
    Można wpisać lub przywróć domyślne w menu, też parametry dla C+, po to aby np. sprawdzić aktualne ustawienie anteny...ale przed wyjściem z menu musisz przywrócić te "pomylone", ze wspomnianych na wstępie powodów...
    Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    ok dzieki. ale jeszcze pytanko, dlaczego nic nie odbiera?
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    wgraj liste kanałów i będzie odbierał :) tu masz stronke gdzie jest wszystko na ten temat http://laki.dvhk.pl Ściagnij liste kanałów i programik dsxedit którym ją wgrasz do tunerka przez zwykły przewód rs232 (przedłużacz com)
  • Poziom 22  
    wgralem jakas najnowsza liste z elki i nic. to samo. dodam ze wgralem softa ktory dziala bez karty 6.46 a mialem wczesniej 6.49 na funce. czytalem cos ze trzeba zaznaczyc gdzies odbior FTA w dsxedit ale nic takiego tam nie bylo :/ mozecie pomoc?

Dodano po 6 [minuty]:

ale jeszcze jeden problem. ustawialem antene w sumie na oko. i na analogu odbieram kanaly z astry ale na cyfrze bez karty tez cos tam odbiera jakies trzy programy OCKO TV LIBERTY TV i ZIK, na co wkoncu jest ustawiona antena??
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    do ustawiania configa w liście kanałów służy Aplikator_v0.99i odpalasz programik wczytujesz liste kanałow i ustawiasz wszelkie bajery w tym patch FTA, konfiguracja diseqc itp. Na początek wgraj liste tylko na HB i podłącz tylko konwerter z HB bez diseca, jak tuner ruszy to możesz bawić się dalej - listy kanałów, softy itd. Tuner jest rozwojowy, wiele może :) Jakbyś chciał ręcznie ustawić liste kanałów tu masz najświeższe parametry http://www.lyngsat.com/hotbird.html
    a tu podstawy http://laki.dvhk.pl/faqs_tunery_philips.htm
  • Poziom 22  
    witam ponownie wgralem liste z FTA odbiera elegancko ale nie na mojej antenie :/ mam offset 60cm z konwerterem inverto. na astre ustawiam bez problemu miernik pokazuje na min wzmocnieniu ok 9. ustawiam hotbird miernik ok 7. ale zero reakcji w tunerze. na analofu tylko jakasz "kasza" na ekranie a na cyfrowym nic. czy to moze byc wina wadliwego konwertera??? dodam ze kupilem nowy 2 dni temu....
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    elektryk1e napisał:
    witam ponownie wgralem liste z FTA odbiera elegancko ale nie na mojej antenie :/ mam offset 60cm z konwerterem inverto. na astre ustawiam bez problemu miernik pokazuje na min wzmocnieniu ok 9. ustawiam hotbird miernik ok 7. ale zero reakcji w tunerze. na analofu tylko jakasz "kasza" na ekranie a na cyfrowym nic. czy to moze byc wina wadliwego konwertera??? dodam ze kupilem nowy 2 dni temu....
    hmm skoro widzi kanaly to sprawny ( mozesz jeszcze posprawdzac czy lista ma dobre tp) dodam ze musisz letko skrecic konwerter letko w prawo patrzac od tylu taleza i Wazne sprawdzic czy nic nie stoi na drodze sygnaly jak piszesz kaszka to znaczy ze sa zaklucenia lub talerz ma lustro wgniecione a na marginesie nawet na 40cm tez dobrze odbiera HB wszystko zalezy jak ustawiasz antene a HB naj lepiej sie ustawia na kanale TV Polonia 11488 H 27500 lub wlacz tuner na ten kanal i szukaj sygnalu ( mowa o cyfrowce) a na analog wedlog czestotliwosci TVN
  • Poziom 22  
    jeszcze pytanko. jak zrobic tlumik do miernika. niestety moj nie ma dodatkowego potka w srodku. a nie chce kupowac 20m kabla.. nie mozna dac w szereg jakiego rezystorka cewki albo konda?