Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diora WS 502 i equalizer FS 502

29 Sty 2007 16:36 3010 3
  • Poziom 2  
    Diora dzisiaj doszła. Podłączyłem i mam kilka pytań
    - przy włączaniu wzmacniacza w kolumnach słychać straszny zgrzyt
    - equalizer nie reaguje na zmiany suwaków
    - bardzo słabo widoczne są podświetlane napisy
    - jeżeli equalizer podłączony jest do wzmacniacza przewodem prądowym to
    w kolumnach słychać głośny szum nawet przy wyłączonym equalizerze
    wyjęcie przewodu usuwa problem
    - jeżeli na wzmacniaczu podczas gry CD wcisnę tuner ale nie mam
    ustawionej żadnej stacji to w kolumnach wyraźnie słychać muzykę z CD
    Proszę o jakieś informacje na temat tych problemów a może to nieumiejętna obsługa?
  • Poziom 22  
    Witam
    powinienes na poczatku sprawdzic czy z gniazda ws 502 wychodza napiecia zasilajace do korektora:-)jezeli tak to w porzadku.Sprawdz czy stabilizatory napięcia w FS-502 pracuja poprawnie-powinno z nich wychodzic napiecie symetryczne +/-12 do 15V nie pamietam dokładnie bo nie mam schematu a na elektrodzie nie ma:-(sprawdz takze czy masa dochodzi do korektora:-)Stabilizatory w FS-502 to te dwa bedeki umieszczone na radiatorach do nich powinno wchodzic napiecie zasilajace ze wzmacniacza koło +/-35V w załaczniku zamieszcam ci wyprowadzenia poszczególnych napiec w gniezdzie ws-502 jezeli masz napiecia poprawne w fs wszytsko powinno chodzic.Jak cos w korektorze powinny byc wzmacniacze operacyjne lm324 ale one rzadko padaja no chyba ze zbyt wysokie napiecie zasilajace dostana;-)posprawdzaj te napiecia
    pozdrawiam
    PK
  • Poziom 22  
    stuk w kolumnei bedziesz zawsze słyszał bo ws-502 nie ma opóznionego załaczania kolumn takze przywyknij ewentualnie we własnym zakresie mozna cos trakiego dorobic na 2 tranzystorach i przekazniku,a co do przesłuchu miedzy kanałami mysle ze wystepuje wtedy i tylko wtedy gdy masz wzmacniacz na maksa podgłoszony.Po zobacz czy przypadkiem nie masz wcisnietego przycisku FLAT gdyz on przepuszca sygnał z pominięciem eqalizera sprawdz tez czy odpowiednie chinche dobrze podłaczyłes.Na wzmacniaczu jak masz OUT to podłaczasz do kabla z eqalizera IN .a z eqalizera jak wraca sygnał OUT to podłaczasz do wejścia IN wzmacniacza
  • Poziom 2  
    Z tym przesłuchem to masz rację jeżeli mam potencjometr na 22 to słychać ale bardzo delikatnie jeżeli gra radio to tego nie słychać. Korektor mam podłączony prawidłowo a co do reszty będę szukał. Dzięki Pozdrawiam