Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer XV-DV303 - problem z czytaniem płyt

doomelek 01 Lut 2007 23:19 2985 7
  • #1 01 Lut 2007 23:19
    doomelek
    Poziom 16  

Witam
    Mam pytanko odnośnie sprzętu jak w tytule. Objawy na początku były takie że czytał tylko płyty DVD a VCD i MP3 nie łykał. Okazało się że uszkodzony był jeden z dwóch potencjometrów na module lasera. Po podmienieniu potencjometru na inny wszystko zaczeło smigać ale pochdziło parę minut i dalej pojawiły się problemy ale teraz z czytaniem jakiejkolwiek płyty. Zapewne zle wyregulowany laser (oczywiscie czytałem że nie da się tego ustawić). Czyli moduł lasera do wymiany ? dodam że czasem jak włącze to zaczyna rozkręcać płytę ale nie wykrywa a czasami wogóle ani płyta nie drgnie. Jeśli to laser to czy można dostać do takiego modelu ?

Pozdrawiam
    P. P.

0 7
  • #2 02 Lut 2007 00:42
    akurek30
    Poziom 12  

Witam napewno jest rozregurowany laser.I tak nie ustawi się go żeby działał dobrze.Może czytać płyty DVD a innych nie będzie.Najlepiej kupić nowy laser.Pozdrawiam.

0
  • #3 02 Lut 2007 08:31
    RaV_20
    Poziom 11  

Jeżeli sie nie umie to sie nie da ustawić. Jeżeli ktoś kręci potencjometrem kilkanaście razy a później zapomni jak było wcześniej to na pewno sie nie da. Najpierw należało dokładnie przeczyścić laser a następnie zacząć kalibrację cd od położenia potencjometru od lewej jego strony zgodnie z ruchem wskazówek zegara i to bardzo małymi kroczkami.Musiałeś za bardzo podkręcić cd i przez to dvd przestało chodzić

0
  • #4 04 Lut 2007 16:14
    doomelek
    Poziom 16  

Sprawa wygląda teraz następująco. Sprzęcik czyta wszystkie płytki (CD/DVD) zaraz po jego włączeniu i przez około 1 - 2min jest ok ale po tym czasie przestaje wykrywać jakąkolwiek płytę do czasu aż się go wyłączy i chwilę postoi. Czy to może być wina lasera bądź jego kalibracji ?? czy po prostu coś się przegrzewa ? może laser się przegrzewa ?

Potki na module lasera ustawione mniej więcej tak jak były orginalnie.

0
  • #5 04 Lut 2007 22:05
    andrzej34
    Poziom 16  

Witam, miałem odwrotny problem w DAEWOO, jak chciałem płyty posłuchać to musiałem włączyć wieżę na ok. 30 min. wcześniej, by była "ciepła" a potem "loteria" raz widział dwa razy nie. Czyszczenie optyki nic nie poprawiło, zmiana na plus nastąpiła po minimalnym przekręceniu rezystorkiem nastawnym w prawo (obok lasera). Obecnie działa jak nowy myślę, że "znaleźenie" właściwego punktu pracy lasera może być kłopotliwe ale realne

0
  • #6 07 Lut 2007 20:10
    doomelek
    Poziom 16  

No jakoś nie mogę znaleźć tego punktu, w któreym wszystko będzie hulać więc zastanawiam się nad wymianą lasera. Tylko czy dostanie taki laser do tego modelu odtwarzacza ?? i gdzie szukać ?? Jaki laser ma symbol bo na module nie znalazłem zadnych znaków. No i najważniejsze pytanie czy ta wymiana pomoże ? Nie jest to mój sprzęt ale z tego co wiem to niby płyty DVD czytał cały czas bez problemów więc chyba żadnych innych wad ukrytych nie powinno być. Czy po wymianie lasera dokonuje się jeszcze jakiś regulacji czy powinien działać od razu ?

HELP :D

0
  • #7 12 Lut 2007 17:10
    doomelek
    Poziom 16  

Może ktoś jednak pomoże w znalezieniu lasera do tego DVD a wygląda on tak jak poniżej:

Coś bardzo podobnego jest w http://www.impelshop.com/?item=6481 ale nie jest to do końca identyczny moduł lasera :(

0
  • #8 04 Sie 2008 13:36
    doomelek
    Poziom 16  

Sprzet poszedł do serwisu Pioneera i skasowali prawie 500zł bo wymienili laser i silnik.

Temat zakończony

0