Witam, w szkole uczymy sie programowania w assemblerze na uP 8080
tam mamy normalny spret itd a ja chcialbym moc pisac programy w tym asm i odpalac je u siebie na komputerze. Rozumiem ze jest potrzebny do tego emulator.
Troche szukalem na google ale ze nie mam za wiele czasu wiec pisze tu bo moze ktos z Was otarl sie o takowy.
tam mamy normalny spret itd a ja chcialbym moc pisac programy w tym asm i odpalac je u siebie na komputerze. Rozumiem ze jest potrzebny do tego emulator.
Troche szukalem na google ale ze nie mam za wiele czasu wiec pisze tu bo moze ktos z Was otarl sie o takowy.