Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polski Subwoofer - zagra? :)

Pioter2k 08 Feb 2007 15:52 1244 3
    Pioter2k
    Level 16  
    Witam

mówie z góry nie bijcie

kiedys kolega chcial sobie zrobic skrzynke z glosnikiem do domu, no i zrobił, podlaczyl go do amplitunera, ale jakoś było malo efektywnie, wiec znalazl na allegro wzmacniacz do aktywnego subwoofera domowego, troche czasu temu zapytalem sie go, jaka jest strona do tej firmy, ale nie pamiętał. Wiec zyłem w nieswiadomosci, az do dzis wieczora, znalazlem ta stronke i jeden godny uwagi wzmacniacz - powiedzcie mi cos na temat takich konstrukcji? >>> http://glinki.com/?l=27x3pb dodam, iż jak zamontowal go w skrzyni i mial go w pokoju 3x3 to usiedzieć w nim 10 min na odkreconym 3/4 volume to byl wyczyn, a moc mial chyba 100w, wiec dlatego zadaje pytanie jak to bedzie sie zachowywalo w aucie, bo patrzac na moc rms - to jest niewielka, względem innych wzmacniaczy, a cala skrzynia aktywna kosztuje smieszne pieniadze, lecz napewno mocą nie ustepuje innym zagranicznym kolegom.

powiedzcie coś mi na ten temat? lipa czy nie ?

pozdrawiam
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    crazy_88
    Level 42  
    Przetworniki Tonsila są dośc dobre dużo osob opisywało na tym forum swoje wrażenia z tymi przetwornikami w autach i były jak najbardziej pozytywne , ale sub aktywny nie jest chyba najlepszym rozwiązaniem.
    Pioter2k
    Level 16  
    crazy_88 wrote:
    Przetworniki Tonsila są dośc dobre dużo osob opisywało na tym forum swoje wrażenia z tymi przetwornikami w autach i były jak najbardziej pozytywne , ale sub aktywny nie jest chyba najlepszym rozwiązaniem.

...hmmm tak sobie jeszcze mysle taka koncepcje :)
    ze strony www.subwoofery.pl znalazlem taki wzmacniacz samochodowy, jest niby napisane zeby wlozyc to w tube, ale chyba to nie jest tylko i wyłącznie jedno rozwiązanie - bo chyba dałoby sie przyczepic jakos do skrzynki z dobrym glosnikiem :) jesli mozliwe to byloby, jaki powinnienem zastosowac glosnik do tego piecyka :) chcialbym miec cos 10" minimum - firma Alpine lub cos w ta jakość ;)

prosze o rade na dole dane wzmaka

pozdrawiam

WZMACNIACZ SUB 6.2 250Wmax (120W sin)
    Wzmacniacz SUB 6.1 to elewacja z radiatorem na zewnątrz i elektroniką w środku.Elewacja jest przystosowana do zamontowania w tubie basowej po wycięciu otworu o śred. ok. 190mm.
    Elektronika na elewacji zawiera:
    - przetwornicę napięcia 12V/2 x 30V przy prądzie obc.5 A
    - tranzystorowy wzmacniacz mocy 120 W sin
    - 3 stopniowy filtr aktywny z dodatkowym filtrem subsonic
    - sumator z przedwzmacniaczem i elementami regulacyjnymi
    - dodatkowo: układ regulacji fazy.
    Profesjonalny wygląd, bardzo dobra jakość odtwarzania, 12 m-cy gwarancji, szczegółowa instrukcja montażu.
    Pasmo przenoszenia: 20-300 Hz
    Impedancja obciążenia: 4 ohm
    Moc max: 250W (120Wsin)
    Zasilanie: 12 V.15A
  • Helpful post
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Kupiłem kiedyś Passata i był w nim ten sub6,2 .Najpierw myślałem ,ż trzeba będzie go "zlicytować" ale po dogłębnych oględzinach stwierdziłem ,że siedzi w nim GDN20/80/2(moim zdaniem najlepszy Tonsilowski głośnik) i po małych modyfikacjach (przeróbka budy na BR 35l) wreszcie to zagrało.Ten BP był bardzo wolny ale BR mozna było słuchać z przyjemnością.Najlepsze jest to ,że chyba z 5 lat go sprzedawałem :-) i w końcu zostawiłem nowemu właścicielowi(z tego co mi wiadomo dalej go ma i gra dalej dobrze).Tylko tamten "mój" miał wzmacniacz tylko 8 ohm(pytałem tego producenta ABelektronica)i zamiana głośnika nie wchodziła w grę ,bo co mozna było znaleźć lepszego niż 20/80/2 (w podobnej cenie).Ja dostałem go gratis ale zakup za 385zł (cały sub6.2 ) ,to chyba nie jest dobry pomysł,bo kupując PB1254 + Monacor602(nawet używki się pokazują ) uzyskasz dużo lepszy efekt(zakładając ,że budę zrobisz sam- będzie taniej).