Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak odpalic php???

huhra 15 Lut 2007 20:19 2412 7
  • #1 15 Lut 2007 20:19
    huhra
    Poziom 16  

witam.
    mam taki probem, mam skrypt php, ucze sie dopiero php.

i chce przetestowac go jak on dziala.
    czytalem w necie ze albo na serwer z obsluga php trzeba rzucic albo zainstalowc lokalny, zainstalowalem krasnala, potem apache i interpreter php, ale cos nie idzie i wyskakuje komunikat
    jak odpalic php???

co zrobic, albo jak inaczej go przetestowac??
    pzdr

0 7
  • #2 15 Lut 2007 20:50
    TAURUS_TT
    Poziom 13  

Witam.

Lepiej nie instalować jednocześnie kilku systemów (np.: krasnal,foxserv,phptriad lub inne).
    Ja z w/w nie miałem problemów (oczywiście mając zainstalowanego w danym momencie jednego z nich).

Polecam PHPtriad, przy standardowej instalacji nie powinno byc problemów oraz potrzeby edycji plików konfiguracyjnych.
    link: http://www.google.pl/search?hl=pl&q=phptriad2-2-1.exe&lr= - PHPtriad to oprogramowanie darmowe.

Jak zainstalujesz PHPtriad to wybierz w meni START -> Programs -> PHPtriad -> Apache Console -> Start Apache
    Pojawi się okienko "DOSowe" z informacją, że Apache został odpalony.
    Spawdź, czy działa wpisując w przeglądarce internetowej: localhost - powinna się pokazać strona powitalna.

WAŻNE:
    - Twój skrypt (np.: nazwa_skryptu.php) PHP wgraj do C:\apache\htdocs\
    - uruchom go wpisując w przeglądarce internetowej adres: http://localhost/nazwa_skryptu.php

I to w zasadzie wszystko żeby uruchomić PHP.

Pozdrawiam ;)

0
  • #3 15 Lut 2007 21:05
    huhra
    Poziom 16  

dzieki bardzo zaraz wyprobuje. nawet jak mialem zainstalowanego tylko krasnala to juz ten blad wyskakiwal dlatego zainstalowalem jeszcze oddzielnie apache myslelm ze w tamtym jest cos nie tak.
    pzdr

0
  • #4 16 Lut 2007 10:51
    one_eddie
    Poziom 25  

Nie wiem czy zauwazyles ale on ci pisze o bledach w konfiguracji podczas instalacji apache byles na tyle leniwy ze nie podales adresu email administratora. A on uwaza to za blad. Poprawisz to i bedzie ok.

0
  • #5 16 Lut 2007 12:08
    x3r
    Poziom 17  

Bedzie ok o ile reszta configa jest okej. Poczytaj troche o instalacji apache + php zanim zaczniesz testowac wlasne kody. Google nie gryzie.

pozdrawiam

0
  • #6 16 Lut 2007 19:45
    huhra
    Poziom 16  

zrobilem tak jak mi napisal "TAURUS_TT" dzieki bardzo. blad juz mi nie wyskakuje, bo znalalzem miejsce i wpisalem ten email, a wczesniej to nie z lenistwa tylko nie wiedzialem. ale teraz dzieje sie tak

serwer startuje i przy wpisaniu LOCALHOST jest

jak odpalic php???

natomiast przy odpalaniu skrytpu jest tak

jak odpalic php???

i co mam z tym zrobic??

0
  • #7 16 Lut 2007 22:39
    maciek_slon
    Poziom 29  

A do jakiego katalogu wrzuciłeś plik php?

0
  • #8 18 Lut 2007 13:29
    huhra
    Poziom 16  

C:\apache\htdocs\

0