Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung x480 po zalaniu niebieski wyświetlacz i nie odpala!

kamil_c86 18 Lut 2007 00:26 1416 11
  • #1 18 Lut 2007 00:26
    kamil_c86
    Poziom 9  

Witam. Mam problem z samsungiem x480. jest po zalaniu i nie chce się włączyc!!! Kompałem, grzałem i dalej to samo. Jak próbuje go włączyc i trzymam przycisk włączania to co chwilke mryga wyświetlacz na niebiesko i nie startuje. A najgorsze jest to że nie komunikuje się z boxem. Może coś źle robie? Podłączac go pod boxa z baterią czy bez?

• #2 18 Lut 2007 00:47
    dewone
    Poziom 13  

skoro jest po zalanie to nic dziwnego ze sie nie wlacza.
    a po co ma sie laczyc z boxem skoro to nic ci nie da bo jest to zapewne uszkodzenie jakiegos ukladu i przez flashowanie problem sie nie rozwiaze. wszystko zalezy ile czasu byl pod woda i czy prubowano go od razu wlaczuc bo jesli tak to pewnie naprawa jest nie oplacalna. pozdrawiam

• #3 18 Lut 2007 08:55
    cinekcdiz
    Poziom 11  

Pierwsze pytanie jak długo telefon wodował ?
    Drogie Włączałeś go odrazu ?
    Trzecie jak go suszyłeś (o ile suszyłeś) to pod ciepłym powietrzem czy nie?
    Odpowiedz do boxa no skoro flash to bateria powinna byc w srodku ale jak juz telefon niezyje to nic nie zrobisz :P

• #4 18 Lut 2007 10:07
    kamil_c86
    Poziom 9  

Telefon wpadł w mokry śnieg na chwile z tego co wiem i nie mam pojęcia czy ktoś go włączał. Ale jeżeli tak to z tego co tu mi odpowiadacie to marne szanse na uratowanie go. Chyba pójdzie na części.

• #5 18 Lut 2007 10:11
    cinekcdiz
    Poziom 11  

A niewiesz nic na ten temat czy po tym upadku chodzil jeszcze ?

• #6 18 Lut 2007 10:45
    kamil_c86
    Poziom 9  

Właśnie o to chodzi że mało wiem na temat tego telefonu. nie wiem czy chodził po tym incydencie, czasami podświetlenie klawiatury mrygnie jak włączyc próbuje i ten niebieski ekran mryga, albo sie zaświeci i tylko wyciągnięcie bateri go wyłączy.

• #7 18 Lut 2007 10:54
    cinekcdiz
    Poziom 11  

dowiedz sie czegos wiecej na temat tego foniku co i jak tam bylo i dopisz do temat nie zamykaj go jak narazie :)

• #8 18 Lut 2007 11:23
    dewone
    Poziom 13  

mozesz sprobowac kompieli w wanience ultradzwiekowej, moze to pomoze

• #9 18 Lut 2007 23:17
    cinekcdiz
    Poziom 11  

dewone nie koniecznie. wyplukać telefon w spirytusie w jakiś pudełeczku (oczywiście samś plytś glowną) i co jakiś czas poruszac tym pudelkiem (mysle ze godzinka wystarczy). Wyjąć płyte (delikatnie zeby nic nie uszkodzic) posuszyc ja 3 dni, wlozyc do telefoniku i cieszyc sie nim dalej, a jesli nic z tego to istnieja jeszcze plyny jakies (nieznam nazwy) ale slyszalem ze po kąpieli z nim telefon w 99% bedzie chodził :)

• #10 19 Lut 2007 14:38
    kamil_c86
    Poziom 9  

Dowiedziałem się co z tym telefonem się stało .Telefon był włączony ,wpadł do sniegu z błotem (z solą ) na parkingu przy wsiadaniu do samochodu , przeleżał tam z 25 minut .Jak po niego klijent wrócił już ponoc nie działał, czyli próbował go uruchomic. Kompałem go i suszyłem 2 razy i nic, dalej niebieski ekran mryga przy włączaniu i dalej nie idzie.

• #11 19 Lut 2007 19:30
    cinekcdiz
    Poziom 11  

Przy włączniu telefonu mogły spalic sie jakies czesci w srodku...
    Sprubuj jeszcze reanimowac go za pomoca tego spirytusu.
    Jezeli nic sie nie spaliło powinien wstać na nogi.
    Nie susz czasem pod ciepłym powietrzem! najlepiej takie chlodne.
    Jezeli to nic nieda to jeszcze ten plyn..
    Pozdrawiam i zycze powodzenia..!

• #12 19 Lut 2007 21:07
    fikon
    Poziom 11  

co do zalania tela woda to mialem ostatnio od siostry nokie 6020 ktora dwukrotnie nurkowala w sedesie :) objawy podobne bo po wlaczeniu pokazywal sie tylko bialy ekran w serwisie chcieli za niego 20 zl (!) ja zrobilem tak: rozkrecilem tel cala plytke wlozylem do miseczki z woda destylowana i czyscilem srednio twardym pedzelkiem (na nozkach elementow zalegal taki bialy osad (w twoim przypadku moze byc podobnie tym bardziej ze snieg zawieral sol a jak wiadomo jest dobrym przewodnikiem pradu) po wysuszeniu uzylem alkoholu izopropylowego (IPA ,puszeczka spreju to koszt ok 5zl) wszystko dokladnie oczyscilem i tel odzyl.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson