Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

od czego zacząć: Satel, Paradox, DSC itp...

18 Lut 2007 12:01 2763 14
  • Użytkownik usunął konto  
  • OptexOptex
  • Poziom 26  
    Witam!nie można powiedzieć co jest łatwe a co trudne zasady są podobne a to jaką centrale będziesz zakładał to w pewnym stopniu zależy też od klienta jedne są droższe inne mają więcej opcji (podziały na podsystemy itp) ale do każdej jest albo program na kompa i instrukcja mając jedną z tych rzeczy i umiejąc czytać to powinno na początek starczyć.Instrukcje do Satela są na www.satel.pl do paradoxa na http://www.omc.com.pl/ do Dsc są na stronie AAT ale tam trzeba się logować a pozatymi stronami wszystko jest tu na elektrodzie tylko trzeba troszkę poszukać powodzenia i pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Nie zwlekaj.Wybierz się na bezpłatne szkolenie z zakresu montażu,uruchomienia i programowania do siedziby firmy. Dostaniesz komplet materiałów .Tel.(58) 320 94 00 Tylko Satel. Pozdrawiam.

[size=9][color=#999999]Dodano po 4 [minuty][/color][/size]

Nie zwlekaj.Wybierz się na bezpłatne szkolenie z zakresu montażu,uruchomienia i programowania do siedziby firmy. Dostaniesz komplet materiałów .Tel.(58) 320 94 00 Tylko Satel. Pozdrawiam i przepraszam za pomyłkę we wcześniejszym poście.

[size=9][color=#999999]Dodano po 1 [minuty]:[/color][/size]

zamiast buźki powinno być 58
  • OptexOptex
  • Poziom 25  
    SATEL!!!
    Sam mam obecnie szkolenie z instalacji alarmowych tej firmy dlatego ją polecam. Systemy proste i zaawansowane, bardzo szybkie programowanie, konfiguracja, elastyczność... można wymieniać i wymieniać :)
  • Poziom 12  
    WITAM.CHYBA SATEL TO JEST TO .TANIE , ELASTYCZNE, SPEŁNIA WYMAGANIA NAJBARDZIEJ WYMAGAJĄCYCH , BEZAWARYJNE.POLECAM I POWODZENIA
  • Poziom 23  
    SATEL dlatego ze jak bedziesz juz umial wszystko to bedziesz sie nudzil z innymi, a tu bedziesz sobie spokojnie FLASH`owal od czasu do czasu i poznawal nowe fajne funkcje
  • Poziom 22  
    Wszystko ładnie pięknie i ułomnie.

Jezeli myślisz o zajęciu tym tematem niemozesz się zamknąć tylko na jednym producencie. Do tego zajęcia dochodzi także serwis.
    Przykład.
    Nauczyłes sie satela, klijent dzwoni Panie Maybach mam awarie prosze o serwis płacę podwójnie.
    Jedziesz do gościa i lipa tam wisi stare DSC. A ty co przepraszam ja tego nieumie - śmiech na sali a sterczenie u gościa z torbą instrukcji to żenujące.
    Dobra rada jak myślisz o tym na powaznie poczytaj forum, jeżeli masz znajomego który tym się zajmuje podpytaj go i nieograniczaj się do jednego, bo wtedy będziesz tylko zakładacz + wymieniacz a nie serwisant.
  • Poziom 11  
    Zgadzma się z tym zeby się nie ograniczać do jednego producenta, ale mój poprzednik to chyba lekko przesadza, ja znam osobiście kilu producentów, i w większości przypadków korzystam z instrukcji przy kliencie (samych central alarmowych to mam walizkę instrukcji) i nie uważam żeby to było żenujące, mój poprzednik chyba nie zna wszystkich instrukcji na pamięć? chyba że sie mylę.
  • Poziom 22  
    Widzę ze niedokońca zrozumiale napisałem. Posiadać instrukcję i zniej umiejętnie kozystac u klijenta a posiadac instrukcje i ją studiować u klijenta to dwie rózne sprawy.
    Tez mam instrukcję i do nich zaglądam, żeby było śmiesznie to do tej pory wole klepac z palców 64 i integry taki nawyk od 96 roku kiedy zaczynałem.
    Kozystać z instrukcji jeszcze trzeba umieć.
    Mma nadzieję że rozumiesz teraz o co mi chodzi.
    Pozdro
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Zacząć na pewno musisz od jednego producenta.
    Satel jest o tyle kłopotliwy ,że każdą serie programuje się trochę inaczej. DSC jest o tyle lepsze że każdą płyte robi się prawie tak samo.
    Na początek polecam ściągnąć instrukcje instalatorskie z netu i je przestudiować.
    Powiem ci , że samemu opierając się tylko na instrukcji, nie mając kogoś kto podpowie co i jak, jest bardzo ciężko.
    Dobrze by było jakbyś sobie skombinował jakąś płyte i mając ją na stole , zapoznał się z nią, bo tak na gorąco jest to prawie niemożliwe.

Może wkręć się na jakieś szkolenie w twoim mieście, zagadaj z jakimś instalatorem żeby wziął cię na jedną czy dwie roboty.

Sam całkiem niedawno zaczynałem ( jakiś rok czasu) i na początku wydawało mi się że " a co tam to przecież tylko kilka kabelków", okazało się jednak że to nie tylko kilka kabelków.
    Przy odrobinie chęci szybko będziesz pojmował co jest grane, nie licz jednak że w miesiąc czy dwa będziesz wszystko umiał
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Ostrożnie z instrukcjami SATELA tam piszą specyficznym językiem, a ustawień jest ze 100 pozycji z czego z większości nigdy możesz nie użyć.
    Najlepsza metoda to zaprogramowanie systemu z komputera i instrukcją w ręku. Program DLOAD ma dobrze zrobioną pomoc i przejrzyste zestawienia-wskazany specjalny kabel.
    Druga sprawa to nie typ systemu a tworzony system zabezpieczeń a dokładnie co i jak masz zabezpieczyć a później dobiera się system w zależności od ilości czujników, biegłości użytkownika w obsłudze, stopnia ryzyka włamaniem lub napadem.
    Trzecia rzecz hurtownie sprzętu maja obowiązek robić szkolenia ze sprzedawanych systemów i nie musisz jechać do producenta.
    PS Satel zdominował rynek więc nie masz za dużego wyboru.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    I tak samemu bez kogoś kto mu pomoże to będzie miał biedę wciągnąć się w to głębiej.Takie pikanie na klawiaturze to nie wszystko ,praktyka i praktyka to raczej większość się zemną zgodzi.
  • Poziom 31  
    Jak ktoś dopiero zaczyna to i z instrukcją w ręku mogą być problemy. Bez praktycznej znajomości podstawowych terminów nic się nie ugryzie.

Tak jak mówiłem , znajdź jakiegoś instalatora, popytaj znajomych czy nie mają kogoś znajomego, powiedz mu w czym rzecz, zrobisz z nim za 5 zł kilka systemów i bedziesz wiedział co dalej.