logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Pralka AWM 8103/3 - brak reakcji na programy, poszukuję schematu

maly_13 19 Lut 2007 15:08 2887 6
REKLAMA
  • #1 3590591
    maly_13
    Poziom 20  
    Posty: 495
    Pomógł: 21
    Ocena: 70
    witam pralka jak w temacie i nie dziala zaden program na nic nie reaguje ma moze ktos schemat marcinmobil malpa o2.pl
  • REKLAMA
  • #2 3593057
    mirofalcon
    Poziom 25  
    Posty: 577
    Pomógł: 72
    Ocena: 359
    sprawdz pokoleli zasilanie nastepnie wszystkie elementy ,elektrozamek itd po nitce do kłębka
  • REKLAMA
  • #3 3594756
    maly_13
    Poziom 20  
    Posty: 495
    Pomógł: 21
    Ocena: 70
    no wlasnie rozebralem i posprawdzalem wszystko i tak jak by nie bylo startu caly mankament to to ze pralka jest u mamy ale zadymilo sie podobno z niej a jedyne miejcse to zlaczka ktora przychodzi do panela sterujacego(plytka z wyswietlaczem przyciskami i pokretlem) widac delikatne zweglenie na skrajnych zaciskach jadnak zasilanie jest i wyswietlacz przelicza czas do prania jednak nic dalej sie nie dzieje
  • REKLAMA
  • #4 3597217
    mirofalcon
    Poziom 25  
    Posty: 577
    Pomógł: 72
    Ocena: 359
    wyczyść dobrze tą złączke być może nie kontaktuje, jezeli dalej nie będzie działać daj elektronike do jakiegoś dobrego elektronika może coś się uszkodziło
  • #5 3598040
    lukaszmichal
    Poziom 12  
    Posty: 29
    Pomógł: 2
    Ocena: 9
    kolego sprawdz zasobnik proszku czy aby nie masz wycieku i nie nieszczy ci złączki na user board czyli tam gdzie AWM-ka świeci i jest to pokrętło
  • #6 3598720
    maly_13
    Poziom 20  
    Posty: 495
    Pomógł: 21
    Ocena: 70
    zlaczke sprawdzilem przejscie i styk jest a moje pytanie jest jeszcze takie w jakiej pozycji powinien byc programator chodzi o silnik i kolo funkcji czy on sie sam powinien ustawic po wlaczeniu pralki
  • REKLAMA
  • #7 3603644
    maly_13
    Poziom 20  
    Posty: 495
    Pomógł: 21
    Ocena: 70
    mam takie pytanie czy programator powinien sie sam ustawic po wlaczeniu pralki ? objaw jest taki: po wlaczeniu pralki i ustawieniu programu nic dalej sie nie dzieje,
    nie wyswietla zadnego bledu
    nie zapalaja sie diody pranie wstepne wirowanie itp....
    diody od predkosci wirowania mozna ustawiac
    praktycznie odrazu po nacisnieciu start zapala sie dioda koniec prania, dodam ze byl problem ze zlaczka ale sprawdzilem i jest ok
    ani w programatorze ani na plytce board nic nie znalazlem
    ma ktos jakis pomysl

Podsumowanie tematu

✨ Pralka AWM 8103/3 nie reaguje na uruchomienie programów – po włączeniu i ustawieniu programu nie następuje dalsza praca, nie zapalają się diody sygnalizujące pranie wstępne czy wirowanie, a jedynie dioda "koniec prania" zapala się natychmiast po naciśnięciu start. Wyświetlacz działa i odlicza czas prania. W pralce pojawił się problem z delikatnym zwęgleniem na złączce łączącej panel sterujący (z wyświetlaczem, przyciskami i pokrętłem) z resztą układu, jednak zasilanie jest obecne, a styki złączki mają ciągłość. Sprawdzono również zasobnik na proszek pod kątem wycieków, które mogłyby uszkodzić elektronikę. Pojawiło się pytanie, czy programator (silnik i koło funkcji) powinien samoczynnie ustawić się po włączeniu pralki. Zalecane jest dokładne oczyszczenie złączki oraz w przypadku braku poprawy oddanie elektroniki do specjalisty, gdyż uszkodzenie modułu sterującego może być przyczyną braku reakcji na programy.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA