Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Padł Laptop i nie mogę odzyskać danych

19 Lut 2007 20:50 1565 6
  • Poziom 11  
    Witam!
    Proszę o pomoc bo mi się już pomysły wyczerpały.
    Miałem laptopa za hasłowanego w windowsie XP i zwisł mi wiec go zresetowałem i wtedy się zaczęło!
    Przy próbie logowanie wyskakiwał mi komunikat ze:
    " Domena gruby nie jest dostępna" oczywiście podawałem dobre hasło nie mogłem się zalogować nawet wiersza poleceń ani awaryjnie zadzwoniłem do serwisu i powiedzieli mi tylko format, a ja nie mogę tego zrobić bo w moich dokumentach mam bardzo ważne rzeczy !
    Wiec podpiołem dysk z laptopa do zwykłego PC, ale nie mogę nic skopiować bo nie mam dostępu do plików zawartych w Gruby proszę o pomoc.
    Moderowany przez TONI_2003:

Zmieniłem, poprawiłem temat postu!
    ... nie krzycz , nie używaj Caps Locka !

Ps. Proponuję przed wysłaniem postu nacisnąć przycisk "Pisownia".
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 28  
    poniewasz sa albo zaszyfrowane, albo "uznane za prywaten"

Probowales przeprowadzac naprawe z plytki CD windowsa? tylko nie te recovery, tylko zwyklego XP wsadz i napraw system.

system bedzie po tym dzialal, czesc programow trzeba bedzie przeinstalowac. Ale powinienes miec dostep do folderu moje dokumenty itp ;)
  • Poziom 22  
    Spróbuj odpalić linuksa live z płytki (np. Knoppix, Ubuntu itp.) i wtedy jak się da skopiować pliki np. na pendriwe.
  • Poziom 11  
    Naprawy próbowałem nic nie dała. A z tym Linuksem to nie wiem muszę spróbować ale wydaje mi sie ze bedzie to samo bo mam ten dysk podpięty do kompa jako jakiś tam F: i nie mogę kopiować ani otworzyć pisze mi ze nie mam dostępu
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Dysk wsadź do laptopa i w nim uruchom linuksa. Nie wykorzystujesz wtedy mechanizmów windowsa.
  • Poziom 14  
    Witam,
    jeśli Twoje dokumenty miałeś uznane za prywatne na laptopie, to po podłączeniu dysku do komputera stacjonarnego będzie właśnie taka sytuacja (też tak miałem). Spróbuj (z konta z prawami administratora) przejąć te dokumenty na własność. W tym celu> W Mój Komputer, we właściwościach tego dysku, w zakładce zabezpieczenia, klikasz na zaawansowane i przechodzisz na zakładkę Uprawnienia bądź Inspekcja (nie jestem pewien, robiłem to dość dawno) i tam postaraj się dodać siebie do listy uprawnionych, czyli> Dodaj > Zaawansowane > Znajdź teraz. Pojawi się lista użytkowników komputera, wybierz siebie i OK. Później zaznaczasz sobie pełną kontrolę i OK. A, i ważne, żeby zaznaczyć pole wyboru "Zamień wpisy uprawnienia na wszystkich obiektach podrzędnych na wpisy tutaj pokazane, stosowane do obiektów podrzędnych" (zakładka uprawnienia).
    Pozdrawiam serdecznie
  • Poziom 11  
    lolo56 napisał:
    Spróbuj odpalić linuksa live z płytki (np. Knoppix, Ubuntu itp.) i wtedy jak się da skopiować pliki np. na pendriwe.

Witam!!!
    dzięki za pomoc pomógł tylko Ubuntu skopiowałem pliki i zdjąłem zabezpieczenia (nadałem im inne uprawnienia).