logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Sharp 70 GF-66SC, TV wyłącza się po ok. 10 minutach.

waldo 20 Lut 2007 17:50 1122 4
REKLAMA
  • #1 3595789
    waldo
    Poziom 23  
    Posty: 778
    Pomógł: 11
    Ocena: 54
    Witam ,poczytałem trochę postów na temeat tego telewizora ,miałem taki przypadek że Tv długo się załączał a gdy się załączył to obraz był postrzępiony ,wymieniłem na pierwszy ogien c 607 ,wstawiłem 470 mikro zamiast 330 oproćz tego pojemnośći w zasilaczu ,po włączenii telewizor działa dobrze to jest obraz nie strzępi ale Tv wyłącza się po 10 czasami po pięciu minutach ,ostygnie trochę i znów ta sama sytuacja ,jeśli mieliście taki przypadek to pomóżcie ,pozdrowionka
  • REKLAMA
  • #2 3595850
    ALUŚ
    Poziom 36  
    Posty: 2360
    Pomógł: 362
    Ocena: 20
    Witam .

    Może zimny lut na płycie .
  • REKLAMA
  • #3 3596214
    waldo
    Poziom 23  
    Posty: 778
    Pomógł: 11
    Ocena: 54
    sprawdziłem i poprawiłem podejrzene luty ,,podmieniłem jeszcze tranzystor w odchylaniu J 6920 ale efekt taki sam

    Dodano po 3 [godziny] 51 [minuty]:

    a tak wogóle czy ten tranzystor czyli 2SJ 6920 to jest odpowiedni? bo z postów wynika że powiniem być BU 2525 Ax
  • REKLAMA
  • #4 3597802
    Tomek K
    Poziom 17  
    Posty: 241
    Pomógł: 7
    Sprawdż pojemności filtrujące w zasilaniu tranzystora sterującego
  • #5 3626138
    waldo
    Poziom 23  
    Posty: 778
    Pomógł: 11
    Ocena: 54
    jeszcze się męczę z tym telewizorkiem ,otóż podmieniłem tranzystor na Bu 2527 Ax i działanie telewizora do pierwszego wyłączenia wydłużyło się o 5 minut po czym wyłącza się i znów prubuje sam się włączyć ,za którymś razem załączy się ale podziała najwyżej minutę i tak w kółko.Pomiar napięcia sterującego stopniem odchylania nie wykazał jego braku podczas wyłączenia się Tv ,jest teraz jeszcze problem ze startem -otóż musi się nagrzać conajmniej z minutę zanim się załąćzy a w tym czasie tranzystor Bu 2527 jest już gorący .powymieniałem dla pewności elki w sterowaniu tranzystorem ale bez rezultatu ,czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły ?
REKLAMA