logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jakie drewno wybrać na nowy pieniek do rąbania drzewa?

_PREDATOR_ 21 Lut 2007 21:13 15452 14
REKLAMA
  • #1 3601162
    _PREDATOR_

    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 31493
    Pomógł: 1864
    Ocena: 2312
    Rozsypuje mi sie po wielu latach pracy, mam pytanie:
    z jakiego drzewa najlepiej jest zrobić nowy?, sądzę, że odziom.
    Konto firmowe:
    ELMAX
    Małe Przedmieście 20/4, Olesno, 46-300 | Tel.: 535 XXX XXX (Pokaż) | Strona WWW: http://ftp.interka.pl/~elmax/about.php
  • REKLAMA
  • #2 3601380
    lex00
    Poziom 26  
    Posty: 971
    Pomógł: 66
    Ocena: 30
    Ja sądzę żę z dębu ale widziałem u babci z różnego drzewa nawet sosny lub lipy.
  • #3 3601458
    wiewiórka
    Poziom 15  
    Posty: 129
    Pomógł: 5
    Ocena: 32
    Lipa jak sama nazwa wskazuje się nie nadaje.
  • #4 3601475
    lex00
    Poziom 26  
    Posty: 971
    Pomógł: 66
    Ocena: 30
    @wiewiórka odpowiedniej grubosci i wyschniete wszystko sie nadaje u babci byl taki klocek gdzies z 1.5 m ale i tak sie kiepsko rabalo.
  • REKLAMA
  • #5 3601517
    _PREDATOR_

    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 31493
    Pomógł: 1864
    Ocena: 2312
    Miałem z dębu, buku, rozpadł się, to musi być coś lekkiegi i elestycznego, a dąb jest kruchy.
    Konto firmowe:
    ELMAX
    Małe Przedmieście 20/4, Olesno, 46-300 | Tel.: 535 XXX XXX (Pokaż) | Strona WWW: http://ftp.interka.pl/~elmax/about.php
  • REKLAMA
  • #6 3601533
    wiewiórka
    Poziom 15  
    Posty: 129
    Pomógł: 5
    Ocena: 32
    Predator może trzeba mniejszą siekierą rąbać hehe
  • REKLAMA
  • #7 3601565
    _PREDATOR_

    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 31493
    Pomógł: 1864
    Ocena: 2312
    Eeee, Ty wiewiórka :P (ładny nick), oczekuję fachowej odpowiedzi, a nie takiej, po której mod wywali temat do 'Hayde Parku' ;)
    Konto firmowe:
    ELMAX
    Małe Przedmieście 20/4, Olesno, 46-300 | Tel.: 535 XXX XXX (Pokaż) | Strona WWW: http://ftp.interka.pl/~elmax/about.php
  • #8 3601584
    lex00
    Poziom 26  
    Posty: 971
    Pomógł: 66
    Ocena: 30
    No to może popróbuj np z sosną. Jakiej średnicy były te łupki?
  • #9 3601630
    _PREDATOR_

    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 31493
    Pomógł: 1864
    Ocena: 2312
    Nie mogę próbować, bo za każdym razem 'fesztrowi trza' flaszkę postawić ;) , pójdę z torbami.
    O jakie łupiny Ci chodzi, te co odpadają z 'gnatka'?
    Konto firmowe:
    ELMAX
    Małe Przedmieście 20/4, Olesno, 46-300 | Tel.: 535 XXX XXX (Pokaż) | Strona WWW: http://ftp.interka.pl/~elmax/about.php
  • #10 3601652
    lex00
    Poziom 26  
    Posty: 971
    Pomógł: 66
    Ocena: 30
    Nie chodzi mi o te klocki co na nich rąbiesz.
  • #11 3601659
    jacur
    Poziom 32  
    Posty: 1748
    Pomógł: 166
    Ocena: 295
    Jak niechcesz zeby sie pieniek rozlatywał to potrzeba kupic flaszke i powendrowac z nią do najblizszego zakładu slusarskiego i pogadac o wykonanie opaski z płaskownika na ten pieniek ;)
  • #12 3602092
    ciampel
    Poziom 13  
    Posty: 41
    Pomógł: 3
    Ocena: 13
    Długo posłuży Ci pieniek z topoli.
    Pozdrowionka
  • #13 3602423
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #14 3602440
    pantak
    Poziom 12  
    Posty: 25
    Pomógł: 1
    njlepszy pieniek to bedzie z akacji, trzeba tylko z tej czesci drzewa co przy kozreniach
  • #15 3603802
    Jasiek690
    Moderator na urlopie...
    Posty: 2084
    Pomógł: 51
    Ocena: 158
    Z własnego doświadczenia polecam topolę i ze dwie obręcze z bednarki.

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy wyboru odpowiedniego drewna na nowy pieniek do rąbania drewna, który po latach użytkowania uległ rozpadnięciu. Uczestnicy wskazują różne gatunki drewna: dąb, buk, sosna, topola, akacja, a także drewno iglaste. Dąb i buk są uważane za kruche i podatne na rozpadanie się, natomiast topola i akacja są polecane ze względu na trwałość i elastyczność. Lipa jest odradzana jako materiał na pieniek. Zaleca się użycie drewna o odpowiedniej grubości i dobrze wysuszonego. Dodatkowo sugeruje się zastosowanie metalowej opaski (np. z płaskownika lub bednarki) wokół pienka, aby zapobiec jego rozpadaniu się podczas intensywnego użytkowania. W dyskusji pojawia się także uwaga o różnej skuteczności siekier i ich rozmiarze w kontekście rąbania.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA