Witam
Po naprawie (to później) pozostał mi jeszcze postrzępiony obraz w poziomie. Efekt występuje na obrazie z anteny, euro oraz OSD. Podmieniłem już powielacz na inny ale bez żadnego skutku. Nie zauważyłem żadnego iskrzenia, syczenia, zapachu ozonu lub ustępowania usterki. Oprócz tego odbiornik działa jak należy. W TV został wymieniony BU508A zamiast TDA8140 wstawiłem TDA8143 oraz wymieniłem 220uF w obwodzie bazy BU oraz 1000uF na zasilaniu TDA. Wymieniłem wszystkie kondensatory elektrolityczne po pierwotnej stronie przetwornicy. Pousuwałem także wszystkie przerwy. Proszę o jakąkolwiek podpowiedz.
Po naprawie (to później) pozostał mi jeszcze postrzępiony obraz w poziomie. Efekt występuje na obrazie z anteny, euro oraz OSD. Podmieniłem już powielacz na inny ale bez żadnego skutku. Nie zauważyłem żadnego iskrzenia, syczenia, zapachu ozonu lub ustępowania usterki. Oprócz tego odbiornik działa jak należy. W TV został wymieniony BU508A zamiast TDA8140 wstawiłem TDA8143 oraz wymieniłem 220uF w obwodzie bazy BU oraz 1000uF na zasilaniu TDA. Wymieniłem wszystkie kondensatory elektrolityczne po pierwotnej stronie przetwornicy. Pousuwałem także wszystkie przerwy. Proszę o jakąkolwiek podpowiedz.