Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pomoc w podłączeniu zmieniarki CD do radia.

DJ_Mouse 27 Lut 2007 19:22 2225 3
  • #1 27 Lut 2007 19:22
    DJ_Mouse
    Poziom 10  

Witam. Mam problem z podłączeniem zmieniarki do radia, (zmieniarka SONY CDX-A55 i radio VW Gamma. Otórz na radiu w rozpisce pin-out'u do zmieniarki (czyli gniazdo C) zupełnie nie pasuje do opisu tego, który jest w zmieniarce (nie ma kostki bo się wypaliła, ale podobno zmieniarka sprawna)

Na płytce zmieniarki mam takie oznaczenia:

CLD
    GND
    RST
    ACC
    DAI
    L
    R
    MUT
    DSP
    GND
    BU
    DAO
    CLI
    AG

Moje pytanie brzmi co powinienem podłaczyć w odpowiednie piny w radiu? Problem jest jeszcze jeden, w radiu jest 10 pinów w gnieździe C a w zmieniarce 14 czy da się to podłączyć? Jeśli nie to jakie polecilibyście radio (jakiś kaseciak) to obsługi tej zmianiarki?

Będe bardzo wdzięczny za pomoc w tej sprawie. Pozdrawiam Mariusz Matusiak.

0 3
  • #2 27 Lut 2007 19:45
    tplewa
    Poziom 38  

Cos mi sie wydaje ze ta sztuczka ci nie wyjdzie.

Do gamma 4 wymagana jest fabryczna zmieniarka. Te radyjka robili Blaupunkt, Panasonic, Philips, Clarion wiec malo prawdopodobne aby protokolik komunikacji byl zgodny z Sony. Prawde mowiaz z sony bylo kompatybilne kilka starych modeli Blaupunkta jednak raczej nie Gamma.

Natomiast Gamma 5 powinna bez problemu smigac z zmieniarka Panasonic-a np. CX-DP9060, CX-DP601

Co do zmieniarki to masz raczej starszy interfejs i jest to 13 pinow, nowszy Sony to Uni-link i zawiera 8 pinow...

0
  • #3 27 Lut 2007 20:00
    DJ_Mouse
    Poziom 10  

To co mogę podłaczyć do tej zmieniareczki??

Może jakiś starszy blaupunkt ?

0
  • #4 27 Lut 2007 20:10
    tplewa
    Poziom 38  

Szukaj jakis starszych Sony bedzie pewnie, co do Blaupunkta to bylo chyba tylko pare starych modeli i to chyba robionych na rynek w USA wiec raczej trudno bedzie dorwac.

0