Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki dlugi kabel???

DjStef 19 Sie 2002 15:07 4370 11
  • #1 19 Sie 2002 15:07
    DjStef
    Poziom 14  

Czy jak podlacze tv do kompa kablem dluzszym niz 2 metry, to bede mial duzo (i jakich) zaklucen na ekranie? A musz epodlaczyc tv kablem ok 5 metrow.

0 11
  • Sklep HeluKabel
  • #2 19 Sie 2002 15:17
    Krzysi0
    VIP Zasłużony dla elektroda

DjStef napisał:
    Czy jak podlacze tv do kompa kablem dluzszym niz 2 metry, to bede mial duzo (i jakich) zaklucen na ekranie? A musz epodlaczyc tv kablem ok 5 metrow.

Ja mam 12 metrów S-Video <-> Euro i działa dobrze. Kabel jest ekranowany i śmiga ładnie.

0
  • #3 19 Sie 2002 15:37
    DjStef
    Poziom 14  

A dokladnie jaki to jest kabel? taki jak do anteny/satelity czy jakis inny?
    i czy moze jakies specjalne wytczki, zeby nie bylo strat na sygnale?

0
  • #4 19 Sie 2002 15:54
    Darekkk
    Poziom 24  

Jak miałem podłączone 20 metrów telefonicznym :)) to pojawiały się drobne zakłócenia. Kabel powinien być dobrze ekranowany to wtedy będzie stabilność 100%. Jak jest jeszcze S-VHS (chrominacja i luminacja osobno, nie jakw kompozytowym) to jakość jest OK.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #5 19 Sie 2002 17:47
    komp432
    Poziom 19  

a ja mam 15m kabla dwie żyły w osobnych ekranach i działa bardzo dobrze(karta ati theater, TV philips- wizja po composite,audio mono)
    kable biegną w maskownicy razem z 2*ethernet,1*sat,1*cable tv i telefon

0
  • #6 21 Sie 2002 06:44
    DWAserwis
    Poziom 29  

stosując dwa kable antenowe 75om dla SVHS spokojnie można ciągnąć do 150metrów, strata na polskim przewodzie firmy MADEX była około 1,6dB, a przy pełnej rolce około 300metrów pojawiły się lekkie odbicia a na chrominancji lekka mora na czerwieni.
    U siebie od kompa do TV mam 19metrów i pociągnełem w korytku pieć przewodów; antena TV; SVHS luminancja/chrominancja; i dwa kanały audio

0
  • #7 22 Sie 2002 00:03
    DjStef
    Poziom 14  

Zrobilem ten kabel (composite), ale pojawily sie pewne zaklocenia na TV.
    tzn pojawily sie swego rodzaju "groszki" na ekranie. To raczej nie jest wina kabla, bo to kabel ekranowany dlugosci 9 metrow.
    Czy da sie to jakos wyeliminowac?

0
  • #8 22 Sie 2002 00:22
    DWAserwis
    Poziom 29  

zakłucenia cyfrowe ad komputera, coś z masami i uziemieniami komputera i TV, anteny i innych podpietych do TV - pod warunkiem że te groszki są nietylko na obrazie z komputera, jak tylko z obrazu z komputera to kiebski przewód lub conieco z powyższych

0
  • #9 22 Sie 2002 11:14
    DjStef
    Poziom 14  

dwaserwis napisał:
    zakłucenia cyfrowe ad komputera, coś z masami i uziemieniami komputera i TV, anteny i innych podpietych do TV - pod warunkiem że te groszki są nietylko na obrazie z komputera, jak tylko z obrazu z komputera to kiebski przewód lub conieco z powyższych

Ale porzewod sprawdzony na innym TV i tam dzialal bez zadnych problemow.
    Istotnie, problem moze byc spowodowany jakimis pzrepieciami z anteny TV/sat. Ale czy da sie cos z tym zrobic?
    aha, kabel jest dobry, ekranowany.

0
  • #10 22 Sie 2002 12:31
    DWAserwis
    Poziom 29  

Nienapisałeś czy te "swego rodzaju groszki na ekranie" masz non stop i w czasie odbioru programu z TV i z sat

0
  • #11 22 Sie 2002 18:44
    DjStef
    Poziom 14  

Te "groszki":) mam caly czas ,ale tylko podczas odbioru sygnalu z kompuetra. Jak ogladam normalny TV lub satelite to nie ma zadnych takich "dodatkow".
    Aha i groszki widac wtedy, gdy jest podlaczona antena do TV. Jeśli jest wszysrtko odlaczone, to groszki wystepuja sporadycznie.
    Jakby byly tylko gdy jest podpieta antena, to by sugerowalo ze TV ma jakies pzrebicia na sygnale, ale jak wszystko sie odlaczy i czasem dalej sa zaklocenia.....
    A moze po prostu lepiej zrobic kabel svideo-euro, a nie bawic sie w pzrejsciowki??
    Bo co 4 kable to nie 2 :P

0
  • #12 23 Sie 2002 03:35
    DWAserwis
    Poziom 29  

czyli jak pisałem - kiepskiej jakości przewód i przejściówki niezapewniałą dobrego ekranowania i uziemienia, jeżeli masz dobrze podłączone uziemienie komputera to możesz spróbować uziemić do sieci wtyk antenowy, ale lepiej wykonać pożądny przewód wykożystując kable antenowe - standard telewizyjny sygnałow wideo to 75 om i takie przewody powinny być stosowane

0