Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie do Accord '99

07 Mar 2007 18:44 2586 19
  • Poziom 10  
    Witam.
    Chciałbym abyście pomogli mi w wyborze przednich i tylnych głośników do samochodu.Posiadam radio Pioneer DEH-P5630MP Mosfet 50Wx4 (4x27 Watt RMS).Chciałem dodać, że przeważnie słucham muzyki ostrzejszej ale nie tylko.Nie zamierzam mieć w przyszłości żadnego wzmacniacza i subwoofera.Podaje link do danych technicznych radia http://www.dooyoo.co.uk/car-audio/pioneer-deh-p5630mp/details/.
    Za wszystkie propozycje z góry dziękuję.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 18  
    Ile kasy masz na ten sprzet? Odradzam montowanie glosnikow w tylnych drzwiach badz w polce ( psuje scene z przodu). Skoro nie chcesz subwoofera wiec przydal by ci sie dobry zestaw na przod. Chcesz podpiac te glosniki pod radio czy pod wzmacniacz? Obowiazkowe jest wygluszenie drzwi........tasma dekarska badz mata app no i zamontowanie dystansow.
  • Poziom 10  
    Chce kupić takie głośniki żeby były dobre.Czyli odradzasz montowanie na tył?Czemu psuje?Nie mam wzmacniacza, chce pod radio podłączyć.
  • Poziom 18  
    Rozumie ze pieniadze nie graja roli?

Duzo osob doradzi ci ze nie montuje sie zestawow na tyl, a jezeli chcesz miec 2 zestawy to zamontuj je w przednia pare drzwi :)
  • Poziom 10  
    Nie to że nie grają ale w rozsądnej cenie tak +- 500-600zł.Ale czym się będzie różnił efekt jeśli założę na przód i tył a jak tylko na przód.Czy tylko z przodu będzie się różnił czy z tyłu też i na jaką korzyść??
  • Poziom 18  
    Z tylu raczej nie siedzisz wiec po co ci zestaw na tyl skoro siedzisz z przodu? zamiast inwestowac w dwa zestawy lepiej zainwestuj w jeden konkretny i zamontuj go z przodu. Z tylu muzyki raczej nie sluchasz.
  • Poziom 10  
    Tu się zgodzę, z tym że tu nie chodzi tylko o mnie więc zostanę przy 4.Więc jakie polecasz??
  • Poziom 18  
    Zeby zamontowac 2 zestawy wydasz kupe kasy, zalozmy :

2 zestawy okolo 600 zl
    Wzmacniacz okolo 300 zl
    kable do wzmacniacza okolo 100
    Wygluszenie drzwi okolo 300 zl (4 drzwi)

Sporo.....inwestujac w jeden zestaw nie musisz miec wzmacniacz no chyba ze chcesz mocne glosniki wiec 300 mniej. Dobry zestawik wyrwiesz gdzies za 200-300 zl plus wygluszenie i efekt napewno bedzie :)

jakie masz glosniki fabryczne? 100 mm, 130mm czy 165mm??
  • Poziom 10  
    Z tylu mam 17 a z przodu jeszcze nie wiem, jutro sprawdzę.A przy 4 głośnikach konieczny będzie wzmacniacz??
  • Poziom 15  
    tak poniewaz twoje radio bedzie mialo za malo mocy i wejda przy wiekszej glosnosci nieporzadane pierdy i szumy
  • Poziom 10  
    Więc co proponujecie.Jaki zestaw przy 2 a jaki przy 4 głośnikach??
  • Poziom 24  
    proponuje wygluszyc drzwi i moze jakies powerbassy albo helix blue na przod tylko i wylacznie na przod...pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Witam.
    Jesli potrzebujesz dobrego grania, to wzmacniacz bedzie konieczny już przy 2 głośnikach. Większość głośników w tym przedziale cenowym mo moc kilka razy wiekszą niż twoje radio więc do ich napędu musi być wzmacniacz.
    Do całkowitego kosztu dolicz sobie przygotowanie drzwi pod głośnik, więc wytłumienie, okablowanie, pierścień lub panel MDF.
    Jeśli masz do dyspozycji 600pln na głośniki to np. Powerbass s 6-C za 320pln a reszta na drzwi..
    pzdr
  • Poziom 10  
    Ok.Tylko chciałem jeszcze raz dodać, że słucham ostrej muzyki, a dyskotekowej od czasu do czasu więc te głośniki będą pod to podchodzić?A jak kupować wzmacniacz to jaki?I jeszcze jedno pytanie.Jeśli zdecyduje się na 4 głośniki i wzmacniacz to jakie na przód i jakie na tył i ilu drożne?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    standardowo na przód separowany system + wyciszenie drzwi + dobry jakościowo wzmak.
    tak wygląda przepis na udaną nutę!
  • Poziom 10  
    A przy 4 głośnikach wystarczy jeden wzmacniacz??Jeśli tak to jaki i czy głośniki na tył mogą być takie same jak na przód a jak nie to jakie?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    wzmak wystarczy.
    4-ro kanałowy spoko.
    głośniki z tyłu jeżeli już to szkoda dawać odseparowane wtedy coaxial.
    ale z tyłu to optymalnie sub.
  • Poziom 10  
    A co oznacza coaxial a co odseparowane??:)
  • Poziom 10  
    Powiedzcie mi które wybrać, czy Powerbass s-6C czy HELIX BLUE 62MKII i jakie na tył i jaki wzmacniacz pod ten zestaw?

Dodam jeszcze że na tyle miałem Pioneer ts-e1790 a na przodzie mam jakieś chyba fabryczne EAS16p585a7 (4 Ohm 15w gbr 923b)