Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV Panasonic 29PM1P - problemy z obrazem

PerlitF 08 Mar 2007 20:21 1083 3
    PerlitF
    Level 10  
    Witam! W wyżej wspomnianym telewizorze pojawił się problem z ostrością, wysokością oraz jaskrawością obrazu (jest ciemny). Nie mogę sobie poradzić z problemem. Wymieniłem już kondensator C805 w zasilaczu (był suchy) - napięcia zasilacza powróciły do wartości wskazanych na schemacie. Niestety wymiana pozostałych kondensatorów w przetwornicy nie przyniosła oczekiwanej poprawy. Napięcie "Video" 188V jest nadal zaniżone do wartości 132V, podobnie jak napięcie zasilające m.in. układ TDA8358J - jest 37V zamiast 45V. Dalej, za bardzo nie wiem gdzie mam szukać przyczyny opisanych objawów.:? :cry:
    Telo
    Service technician RTV
    A na wyjściu w przetwornicy strona wtórna napięcie masz dobre?
    PerlitF
    Level 10  
    Witam ponownie! Dziękuję za zainteresowanie się podanym tematem. Jak wspomniałem wcześniej napięcia zasilacza (przetwornicy) są OK. Natomiast napięcia z trafopowielacza są zaniżone, tj.: 14V spadło do 12,6V; 45V utrzymuje się na poziomie 37V; 185V (Video) przychodzące na PK jest na poziomie 132V. Po zaryzykowniu i odpięciu na płytce PK, napięcia "Video" nic się nie zmieniło. Mam podejrzenie, że zaniżenia napięć są efektem jakiegoś uszkodzenia w trafopowielaczu, lecz nie wiem jak to zdiagnozować.:cry:
    PerlitF
    Level 10  
    Witam ponownie! Dla wiadomości cztających forum informuję, iż podejrzenie o uszkodzenie trafopowielacza potwierdziło się. Po wymianie i małej korekcji napięć telewizor wrócił do pełnej sprawności. Dzięki zamieszczonym postom kolegów o dłuższym stażu w naprawie sprzętu RTV udało mi się potwierdzić moje przypuszczenia na 100%.:D. W związku z powyższym temat uważam za zakończony.