witam nie sprawdzaj zwarcia na mostku, bo pewnie robisz to źle.. pomierz napięcia na tych dużych kondensatorach jak radził kolega BUMIRO to jest pierwszy krok, jak nie bedzie napięcia to sprwadź transformator... no i informuj
Ale jak się dostać do kondensatorów? Można te napięcia sprawdzić na zworkach. Musiałbym odkręcić wszystko żeby bezpośrednio zmierzyć napięcia na kondensatorach.
Sprawdziłem napięcie ale tylko na jednym kondensatorze i tam nie ma nawet 0,5V. Co począć?
Bo nie powinno być masz tam taki mały transformator on dostarcza prąd do życia w stanby. Potem załączany jest duży transformator przez przekaźnik (ten niebieski, wszytko oparłem na zdjęciach nie posiadam schematu ).Sprawdź napięcie na małym tran. ewentualnie poszukaj stabilizatora pewnie 5V
✨ Amplituner Pioneer SX-303RDS nie uruchamia się pomimo całych bezpieczników. Podstawowe kroki diagnostyczne obejmują pomiar napięć na dużych kondensatorach filtrujących zasilanie. Brak napięcia na kondensatorach wskazuje na problem z transformatorem lub układem zasilania. Należy zwrócić uwagę na mały transformator dostarczający napięcie do układu standby oraz na obecność stabilizatora 5V, który zasila procesor panelu przedniego. Pomiar napięcia na wtórnym uzwojeniu małego transformatora może wykazywać około 14V AC, które po wyprostowaniu i stabilizacji powinno wynosić około 5,5V DC. Sprawdzanie zwarć na mostku prostowniczym wymaga ostrożności, gdyż pomiary mogą być mylące. Diagnostyka bez schematu wymaga analizy napięć i elementów zasilania, w tym przekaźnika załączającego duży transformator. Wygenerowane przez model językowy.