Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kłopot z głosem w blaupunkt RD 168 SAN REMO

20 Mar 2007 22:33 1152 5
  • Poziom 10  
    witam wszystkich może ktoś pomoże mam problem z BLAUPUNKTEM San Remo RD168 wszystko jest ok do momentu gdy rozgłoszę radio na maximum zaczyna sie popularnie mówiąc jąkać glos sie włącza i wyłącza gdy jest na 3,4 mocy jest ok wymieniłem końcówki mocy bo sądziłem ze sa uszkodzone ale nic to nie dało przelutowałem XC to samo
  • Poziom 43  
    Praktycznie żadne radio nie gra czysto na pełnej mocy a prąd przy tym pobiera spory więc co wynika z prawa Ohma występują spadki napięć które są przyczyną takiego zachowania. I z tym trzeba się pogodzić lub co dość trudne znaleść uszkodzenie. Jak chcesz głośniej to zastosuj skuteczniejsze głośniki i wzmacniacz zamiast mordować radio.

SławeK
  • Poziom 10  
    witam moderatora taka podpowiedz to nie podpowjedż znam prawo oma i trochę sie orientuje w instalacjach radji samochodowych kilkadziesiąt zainstalowałem i żadne tak sie nie zachowywało poza tym radio na pełnej mocy powinno poprawnie działać a niewyłonczać pulsacyjnie głośników jak przerywacz
  • Moderator Radia Samochodowe
    A ja też nie spotkałem radia które by grało poprawnie na maksimum wzmocnienia ;) na poziomie zasilania czyli 12-14V przy zbyt dużym wysterowaniu musi obciąć sygnał powstają duże harmoniczne ;) może też wyłączyć się końcówka

Nie używa się tak radia :!: :!: prosta droga do spalenia radia i każdych :!: nawet 5000W głośników

No ale jak "podpowjedż" moderatora Ci nie wystarcza a inne się ma "niewyłonczać" ;) to jeszcze dużo na temat elektroniki powinieneś poczytać
  • Poziom 10  
    widze że raczej tutaj nieoczymam porady jesli ktoś twierdzi ze radio samochodowe na pełnej mocy niemoze pracowac to dzięki jeśli ja podłacze radio i na pełnej mocy zaras po włączeniu przerywa
  • Poziom 43  
    Tak samo jak żadne auto nie może jechać cały czas z maksymalną prędkością tak samo żadne radio nie jest przewidziane do długiego grania z pełną mocą. Producent produkuje sprzęt dla normalnych użytkowników a nie dla rajdowców i głuchych, dla głuchych są aparaty słuchowe a dla dysortografów słowniki ortograficzne.

Moc maksymalna często jest nawet większa niż to co podaje producent, pomiar mocy robiony jest przy założeniach że zniekszatałcenia nie mogą przekroczyć pewnego poziomu w którym jest robiony pomiar, zwykle to jest 10% a jeśli ktoś lubi sluchać jeszcze głośniej to albo kupuje sobie wzmacniacz albo jakieś tańsze urządzenie jak młot pneumatyczny albo bębenek w sklepie muzycznym bo przy takich zniekszałceniach to już nie ma nic wspólnego z graniem.

A co do porady to ją dziecko otrzymało ale nie doczytało, nikt za Ciebie nie pomierzy spadków napięć na odległość.

SławeK