Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BJC - 4550 nowa głowica nadal nie drukuje

necus 21 Mar 2007 09:37 1598 10
  • #1 21 Mar 2007 09:37
    necus
    Poziom 10  

Witam wszystkich :)
    Mam taki problem dostałem drukarkę Canon BJC - 4550 bardzo fajna drukarka A3 kiedyś na takiej pracowałem i było super :) kupiłem do niej nową głowicę BC20 i kicha! Wkładam głowicę po czym zamykam klapę chwile popracuje jest jedno piknięcie i miga zielona kontrolka power i cisza ani w lewo ani w prawo karetka stoi na środku a raczej tak bardziej 3/4 po prawej otwierasz klapę nic się nie dzieje. Drukarka zainstalowana na LPT jak się da polecenie drukuj to plik druku jest w buforze a na drukarce się nic nie dzieje miga dioda i cisza. Jak się robi w tej drukarce wydruk testowy bez komputera ?? aby sprawdzić czy będzie działać ?? Miał ktoś może podobny przypadek ?? wydałem 100 na nową głowicę i trochę mi jej skoda :( a drukarka w miarę fajna i bym coś wydrukował :). Proszę o odp. pozdrowienia dla wszystkich!

0 10
  • Konica Minolta
  • #2 21 Mar 2007 11:53
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wyjmij kardridż i obejrzyj dokładnie styki które dotykają do kardridża. zobacz czy nie ma tam wypalonej dziurki w foli ze stykami. Zdarza sie to czasami (ja ostatnio miałem taki przypadek z "nową" głowicą aktivejeta która robiła zwarcie) Jeśli to to, to do wymiany jest cały zespół karetki bo same folie ze stykami nie są dostępne.

0
  • #3 21 Mar 2007 12:49
    necus
    Poziom 10  

Sprawdziłem wszytko wygląda bardzo dobrze nie widać czarnych punkcików :) przeczyściłem dodatkowo styki i nadal jest niestety to samo :(

Dodano po 5 [minuty]:

A wiecie może jak zrobić wydruk testowy w tej drukarce, chodzi o kombinację klawiszy ?? Bo już próbowałem różnych i niestety bezskutecznie ?? Może zacznę od tego w ogóle czy tak się coś wydrukuje.

0
  • Konica Minolta
  • #4 21 Mar 2007 14:32
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

:) hm google podpowiedziało mi taką stronę: http://www.uktsupport.co.uk/canon/bj/bjc4550.htm jest tam też taka solucja:

Cytat:
    Problems with Cartridge Detection

* Power off the printer
    * Unplug the printer's power cord, wait 5 seconds then replug the power cord in.
    * Hold the Power button for 6 Beeps
    * Release the Power Button

This will reset the printer and should resolve incorrect cartridge detection problems.

0
  • #5 21 Mar 2007 14:58
    necus
    Poziom 10  

Fajnie, po każdej próbie wykonania jakiegokolwiek testu czy resetu, odczekaniu ileś tam "bipnięć" - karetka się porusza wałek się zakręci po czym jest jedno "bipnięcie" i zielona dioda power nadal sobie miga karetka stoi w tym samym miejscu. Czyli wracamy do punktu wyjścia, zaczynam tracić nadzieję że to w ogóle zadziała. A poprzedni właściciel drukarki zarzeka się że wszytko było ok :(

0
  • #6 22 Mar 2007 06:47
    necus
    Poziom 10  

Błąd który drukarka sygnalizuje jest to "Cartridge Not detected" - co w tym przypadku przecież jest nowa głowica dopiero co wyciągnięta z folii :) i nadal to samo ?? Może jakaś podpowiedz ??

0
  • #7 23 Mar 2007 06:38
    necus
    Poziom 10  

Z tego co wyczytałem na tej stronce błąd który sygnalizuje drukarka jest to błąd nie wykrycia kartridża. Może jakaś podpowiedz co w tym wypadku można jeszcze zrobić?? Po za tym że kupiłem nowy i zamontowałem i nadal jest to samo! Może ktoś na coś wpadnie bo mi już się skończyły pomysły :(

0
  • #8 23 Mar 2007 08:29
    pawem1
    Poziom 25  

Głowica BC-20 pasuje do wielu drukarek i faksów jeśli masz możliwość to sprawdź w innej drukarce, albo zdobądź sprawną głowicę i sprawdź czy parkuje.
    Ja miałem podobny problem z wyschniętym czarnym tuszem w głowicy "BC-21e Color Cartridge", niestety posłuchałem niemądrych rad żeby moczyć w gorącej wodzie około 50 stopni C, po tym zabiegu głowica już nie parkowała drukarka jej nie wykrywała, kupiłem na allegro czarny BC-20 za 40zł z przesyłką i drukuje jak nowa, szkoda tylko ze koloru brak.

0
  • #9 24 Mar 2007 12:29
    necus
    Poziom 10  

le ten problem został już wykluczony ponieważ wymieniłem głowicę BC-20 na nową i dalej dzieje się to samo! :(

0
  • #10 24 Mar 2007 17:54
    pawem1
    Poziom 25  

To nic że masz nową głowicę, trzeba ją sprawdzić w sprawnej drukarce, podczas transportu mogły się oderwać druciki od piezo dyszy, albo się mogła stłuc, dlatego piszę żeby sprawdzić drukarkę na sprawnym kartridżu i kartridż na sprawnej drukarce, i się dowiedzieć co jest niesprawne.

0
  • #11 27 Mar 2007 06:43
    necus
    Poziom 10  

Witam ponownie, nową głowicę sprawdziłem w innej drukarce i drukuje bez problemu wystarczyło ją włożyć moment trwało jej ustawienie - po czym bez problemu wydrukowała się strona testowa a po niej kilka kartek z worda :(

0