Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

tania nagrywarka DVD z dyskiem twardym HDD oraz HDMI

21 Mar 2007 15:02 4766 10
  • Level 10  
    witam wszystkich

chce kupic nagrywarkę DVD z dyskiem twardym (najlepiej minimum 160GB, ostatecznie 80GB), która nagra mi chciażby plyty dvd+ oraz dvd-,bedzie mieła złącze HDMI (z tymcałym skalowaniem do wyższej rozdzielczosci), oraz...bedzie kosztowała ok 1000zł-1100zł (albo mniej) - 1500zł to dlamnie za dużo.

chce uzywac nagrywaki jako domowego magnetowidu, hdd uwazam za niezbedny bo nie chce ciagle przerzucac plyt. jak cos nagram i odrazu obejrze to chce to momentalnie wykasowac, usuwanie reklamy i innych bzdur tez sie przyda jak bede chccial coś zachować na plycie.
    złacze hdmi pewnie mi sie przyda wiec chce go miec w nagrywarce. jest to ponoc przysszlosc, a nagrywarke zamiezam miec ładne kilka lat. ponoc lepiej mieć hdmi w nagrywarce niż w odtwarzaczu. pozniej względnie dokupie amplituner z kolumnami bądź jakis zestawik all-in-1.

znalazlem prawie idealną dla mnie :

Samsung DVD HR735 za 900zł

tylko że obsluguje ona tylko plyty dvd- (czemu ten samsung sie czepil tylko tych "minusów"?!).

czy poradzicie mi jakis konkretny model, czy tez wyprostujecie mi pewne spojrzenie?

dziekuje z góry
  • Moderator
    Ona powinna odtworzyć także plusy, nagrywa tylko minusy. Jeżeli w Twojej okolicy minusy są nie do kupienia, wtedy jest to istotny argument.
  • Level 17  
    Nagrywarka DVD stacjonarna EASYTOUCH ET-610 z HDD 160 GB cena około 810zł
    Opis Techniczny:
    Wbudowany tuner TV Tak
    Tuner TV - szczegóły System PAL DK, pamięć 125 stacji telewizyjnych, tworzenie list ulubionych kanałów, możliwość dostrajania kanałów .
    System nagrywania PAL
    Rodzaj zapisywanych płyt CD-R/RW , DVD+R/RW , DVD-R/RW
    Obsługa płyt dwu-warstwowych (Dual Layer 8,5 GB) Nie
    Tryby zapisu SLP 6 godz./płytę , HQ (XP) 1 godz./płytę , EP 4 godz./płytę , SP 2 godz./płytę
    Funkcje edycji Tak
    Odtwarzanie plików DivX, XviD, WMA, MPEG4,MP3,JPEG Tak
    Rodzaj odtwarzanych płyt CD, VCD, CD-R, CD-RW , Double Layer , DVD, DVD-R, DVD-RW
    Odtwarzanie napisów do filmów DivX Tak
    Odtwarzanie - informacje dodatkowe DIVX 3,11, DIVX 4,0, DIVX 5.0, XVID 1.1
    Standard odtwarzania płyt PAL
    Skanowanie progresywne (Progresive Scan) Tak
    Konwersja do HDTV 1080i Nie
    Obsługiwane systemy audio Dolby Digital AC-3
    Gniazdo antenowe wejściowe (RF In 75 ohm) Tak
    Gniazdo antenowe wyjściowe (RF Out 75 ohm) Tak
    Gniazdo SCART (Eurozłącze) (ilość) 2
    Rodzaj wyjść Audio 5 + 1 (6 x RCA Cinch) , HDTV (component) 3*RCA Cinch , Cyfrowe Coaxial , Composite video RCA Cinch
    Rodzaj wejść Composite video RCA Cinch , S-Video mini DIN , Audio RCA Cinch
    Pilot Na wyposażeniu
    Port USB Tak
    Pobór mocy (praca/czuwanie) 30W / 4W
    Informacje dodatkowe Nagrywanie wielosesyjne, możliwość nadawania nagraniom własnych tytułów (wirtualna klawiatura), możliwość finalizowania płyty w dowolnym momencie, nagrywanie z tunera TV na dysk twardy, nagrywanie z dysku twardego na dysk optyczny DVD.
    Strona www producenta http://www.easytouch.pl
  • Level 10  
    Pablo, ale nawet producent na stronie pisze, że ten samsung obsługuje jedynie DVD-.
    nie widze nic na temat DVD+.

rzeczywiscie,aby tylko odczytywała DVD+ to mozliwość nagrywania jedynie na minusach jest wtedy do zaakceptowania, a jesli nie odtwarza plusów, to po co mi taki sprzęt 'skazany' jedynie na minusy?
  • Moderator
    mnble, weź płytkę "+" i spróbuj odtworzyć ją w sklepie na tej nagrywarce. Na 99% będzie chodzić.
  • Level 10  
    Pablo1964, ale to jak: bede ryzykował, postepowal niezgodnie z instrukcją, powiedz mi co o tym sadzisz:

czemu producent ktory tworzy nagrywarke która czyta dvd+ nie pisze o tym w instrukcji i opisach sprzętu?

to jest dla mnie poprostu pewna niewiadoma, nie chce ryzykowac.

dzeki
  • Moderator
    To jest chwyt marketingowy. Jedne firmy wspierają plus inne minus, inni tworzą konstrukcje dwusystemowe. Płytę DVD+R można nagrać w taki sposób, aby była dla odtwarzacza nie do odróżnienia od płyty tłoczonej. Szczegóły przeczytasz na forum http://forum.cdrinfo.pl/
  • Level 10  
    czyli uważasz ze jesli w sklepie odczyta mi jakąś plytkę dvd+ to moge taki sprzęt samsunga kupować bez obaw o czytanie plyt dvd+ ??

oczywiście proszę tylko o Twoją opinię

dzięx
  • Moderator
    Zawsze istnieje możliwość, że jakiejś nie przeczyta, nawet, jeżeli ma ją w specyfikacji. Jednak nie powinno to stanowić większego problemu. Dla pewności weź kilka dobrze nagranych płyt, zarówno + jak i - i spróbuj odtworzyć.
  • Level 10  
    zaterm ostateczbnie chciałbym cie zapytac: czy wg ciebie warto kupować tę nagrywarkę

Samsung DVD HR735

lub też

Samsung DVD HR737
    ??

dzieki wielkie za pomoc