Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pilot FB109

bollo48 23 Mar 2007 23:22 2111 5
    bollo48
    Level 13  
    Dostałem nowego pilota FB109 miał być do grundika ale nie działa,może ktoś wie jaki telewizor obsłuży ?dzięki-pozdrawiam.
    mos5
    Level 24  
    Jeśli sprawny to Simens a jeśli Simens to zazwyczaj Grundig.
    SlaweK
    Level 43  
    A konkretnie do jakiego modelu TV potrzebujesz. Są firmy handlujące pilotami i dobiorą prawidłowy pilot do prakrycznie każdego TV a ceny wcale nie są takie wysokie teraz.
    Tu masz dwa przykładu znalezione na Google pilotów o tej nazwie.
    http://allegro.pl/item171601256_pilot_do_tv_telestar_telefunken_sd_2_fb109_fb_109.html
    http://www.poltronic.com.pl/go/_info/?id=46150
    Które dowodzą że sam symbol FB109 nie jest wystarczający do pełnego określenia co to za pilot, a już napewno nie do Grundiga. Najlepiej podaj numer modelu i chassis tv np. do kolegi Erel , wiem że ma firmę tym handlującą, to Ci dobirze doładnie taki pilot jak trzeba za rozsądną kwotę.

SławeK
    Mirek Z.
    Moderator
    Oryginalny pilot FB109 Siemensa obsługuje również wiele modeli Grundiga. Nie bardzo wiem, dlaczego do Grundiga ktoś dobierał pilot Siemens. Zresztą popularne są FB109 do Magnum, nie działające na Grundiga, pewnie też są i inne wynalazki z takim symbolem. Nie był z Allegro? Polecam raczej typowe sklepy elektroniczne - również internetowe.
  • Helpful post
    rtv48
    Level 17  
    Witam.
    Ja zamówiłem w cybor-tech pilota do tv continental edison ce2825(chassis e2000) i przysłali mi FB109 ale nie ruszył, chociaż to chassis grundika!!
  • Helpful post
    Mirek Z.
    Moderator
    Do rtv48 - nie rozumiem takiego zamawiania. Trzeba było zamówić pilot ODPOWIEDNI. Po prostu najpierw samemu się szuka symbolu właściwego pilota (oryginału lub zamiennika), np. na stronach euras czy producentów - classic, bqs i innych. Polegać na sklepach (ich katalogach) nie warto. Do CE jest pilot oryginalny TRC1/TRC2, podobnie jak do chassis G1000 z procesorem ST. To akurat nie są oryginalne chassis Grundiga i te piloty (wyjątkowo) mają całkiem odmienne kody. Odpowiedniki to np. COM3112, IRC81034. Na www.cybor-tech.com.pl wpiszesz IR549 (symbol wg GBS) i możesz obejrzeć oraz wybrać z dwóch modeli. Jak wpiszesz FB109, to znajdzie pilot do Magnum, o którym akurat pisałem wyżej. I nawiązując do głównego tematu - o ile się orientuję (i raczej się nie mylę) nikt nie robi podróbek (czyli z zachowaniem oryginalnej nazwy) pilotów do Siemensa i np. Blaupunkta. Tylko do Grundiga - dlatego jest dostępna cała gama "oryginalnych" pilotów z oznaczeniem TPxxx. Stąd - przypuszczam - żaden pilot z oznaczeniem FBxxx (podróbka) nie będzie pasował do Siemensa, Grundiga itp.