Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłącznik ciśnieniowy VR 21D

25 Mar 2007 17:58 5203 5
 • Poziom 2  
  Witam.
  Buduję kompresor i kupiłem do niego wyłącznik ciśnieniowy VR 21D.
  Chciałbym zapytac pod ktore styki należy podłączyć kabel jednofazowy od zasilania a pod które kabel do sprężarki (U1, V1, W1, U1, V1, W1) i uziemienie, gdyż nie moge się połapac w tej instrukcji dołączonej do niego?
  Na intuicję podłączyłem kable ale boje się go włączyć.
  I drugie pytanie: jak ustawić wartość ciśnienia przy którym odcina dopływ prądu? W instrukcji napisali tylko że ustawia się to za pomocą diagramu ciśnieniowego, ale co to jest, nie mam pojęcia.

  Dołączam zdjęcia
  http://ulrich-19.w.interia.pl/w11.jpg
  http://ulrich-19.w.interia.pl/w2.jpg
  http://ulrich-19.w.interia.pl/w22.jpg
  http://ulrich-19.w.interia.pl/w3.jpg
  http://ulrich-19.w.interia.pl/w4.jpg
  http://ulrich-19.w.interia.pl/w5.jpg
  http://ulrich-19.w.interia.pl/w6.jpg

  Z góry dzięki za pomoc.
 • Poziom 39  
  Kolego pomieszłeś kolory przewodów: czarny daj na fazę czyli L (L1), niebieski daj na "zero" czyli na N a żółto-zielony daj na jak to określiłeś uziemienie czyli PE. Poza zamianą kolorów same podłączenie jest prawidłowe.
  Ciśnienie wyłączenia/ załączenia ustwiasz naciągiem (ściśnięciem) sprężyny. Specjalna (nazwijmy) nakrętka koronkowa jest dobrze widoczna na zdjęciu nr 4 i 5. Na tym drugim jest "maźnięta" czerwona farbą. Oczywiście musisz w układzie mieć manometr i na podstawie jego wskazań wyregulować sobie ciśnienie: pompujesz i patrzysz przy jakim cisnieniu wyłącza, jak za małe spuszczasz powietrze aż załaczy silnik wyłączasz z prądu i kręcisz tą nakretką i znowy pompujesz itd.

  Pozdrawiam
  Adam

  Ps mam nadzieje, że wiesz, że zbornik ciśnieniowy powinien być wyposażony w zawór bezpieczeństwa.
 • Poziom 2  
  Adam-T wielkie dzięki za informacje. W układzie mam manometr więc ciśnienie sobie teraz ustawie. O zaworze bezpieczeństwa też pamiętam.
 • Poziom 10  
  Kolego skoro masz manometr to będziesz widział jakie jest ciśnienie i ostawisz sobie wedlug uznania.Najlepiej rozpocząć od minimalnego stopniowo je podnosząc.
  Ja bym podłączył nieco inaczej:przewód fazowy(czarny) oraz zerowy(niebieski) podłączył przez styki.Dlatego ze czasem styki w wyłącznikach ciśnieniowych na skutek zużycia nie pracują jednoczesnie.W przypadku silników trójfazowych często powoduje to ich spalenie.Dlatego tez wykożystujac dwa styki eliminuje sie problem ze sklejeniem styków i nie rozłączeniem silnika po osiągnięciu maksymalnego ciśnienia.Pamiętaj o podłączeniu trzeciego przewodu (żułto zielony) ze względów bezpieczeństwa.
 • Poziom 39  
  WPekacki napisał:
  Kolego skoro masz manometr to będziesz widział jakie jest ciśnienie i ostawisz sobie wedlug uznania............


  Nie tak do końca w/g uznania. Ciśnienie nie może być wyższe od maksymalnego ciśnienia roboczego zbiornika.
  Jeśli chodzi o dalszą część wypowiedzi: kolego WPekacki widziałeś wszystkie fotki zamieszczone przez autora postu i czytałeś mój post :?:

  Pozdrawiam
  Adam