Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tonsile które wybrać? Wzmacniacz Yamahy AX-550rs.

25 Mar 2007 18:48 1656 26
  • Poziom 13  
    Witam.Wiem że nie raz taki post był ale ja chcę założyć ten post na temat tonsili kolumn.Mam mały pokój około 12m2 może ciut więcej tak maksymalnie 14m2.Tu mój problem jest bo nie wiem które kolumny wybrać aby dobrze grały a ja jestem zwolennikiem starych kolumn tonsila.Interesuje mnie z altusów: model 140 i 110 kltóry lepszy do mojego pokoju altony:model 110 i 80 który lepszy?Będe miał wzmaciacz Yamahy AX-550rs i unitry tu jaki mi model do kolumn byście polecili? interesuje mnie fonica i diora ale moą być inne oczywiście żeby były tanie.Możecie mi powiedźeić coś więcej o tych kolumnach co wymieniłem słucham muzyki z kompa.Prosze o opowiedź jest to post porównawczy i informacyjny.
  • Poziom 11  
    bierz altony jak możesz sa o niebo lepsze od altusów pod względem akustycznym pod względem estetycznym niestety już nie. Jeszcze lepiej Jakbyś wziął mildtony one maja sykacza kopółke a altony tubę ktora przeraźliwie piszczy (w altusach tak było możliwe ze w altonach już ja uspokoili ) Co do wzmacniaczy stara unitra może mieć trzeszczące potencjometry powysychane elektrolity przez co awaryjne a co do japońca to trzeba obejrzeć
  • Poziom 20  
    Witam!
    Z polskich wzmacniaczy co mogę polecić to któryś z wzmacniaczy foniki: WS304 WS303 lub WS503, WS304 ma 2*25W choć przyznam że jak go miałem to wydawało sie że ma dużo więcej miał niesamowitego kopa, pożądny zasilacz oparty na 120W trafie, oddzielnym zasilaniu końcówek, WS303 jest jusz trochę gorszy(trafo 100W tylko 2*4700uF w zasilaniu) choć ma fajniejszy wygląd i lepsze tranzystory w końcówkach które spokojnie umożliwią ci prace z 4-ro omowymi kolumnami, WS503 niestety nie posiadałem (z wyglądu taki sam jak WS303 + dodatkowy niski filtr i funkcja płaskiej charakterystyki) ale wiem żę jest on najmocniejszy z wyżej wymienionych ma 2*45W, potężne 200W trafo no i końcówki takie same jak w WS303, z własnych doświadczeń odradzam ci WS442 który ma "wstrętne" piszczące wysokie tony i dudniący bas (mimo tego że ma niby 2*35W to powiem że w porównaniu z WS304 niewypadał najlepiej) co do kolumn to zależy jaki dźwięk bardziej ci odpowiada, jeżeli lubisz miękki i nisko schodzący bas to wybierz ALTONY jeżeli wolisz ostre brzmienie "podchodzące" pod estradę to wybierz ALTUSY (choć przyznam że po odpowiednim zestrojeniu swoich 110 udało mi się uzyskać ładny niski bas:D)
  • Poziom 13  
    Ja lubie ostry estradowy dżwięk oczywiście czysty,jestem jeszcze młody tak to jest u młodżieży a co do wzmaka unitry to mnie interesuje Ws 303 ws304 pw7011 pw8011 pw9013 bo seria diory ws354 i ws442 i ws443 odpada może mają dużo mocy ale dżwięk jaiś nietaki kiedyś miałem diore ws442 i grała słabiej od mojego Technisca SU-V500 dźwięk miała czystszy tylko słabszego kopa i wiele więcej sopranów a basu prawie nic,co do kolumn to jakie moje estradowe czyste wymagania dźwięku spełnią a tuba w altonach też mocno świdruje uszy.prosze o odpowiedź.pozdro
  • Poziom 33  
    Weź Altusy 140 i WS503. Jak Ci się nie spodoba piszczenie GDWT, to wymień zwrotnice na Alt-18. A ten wzmacniacz ma spory zapas mocy i jest wręcz idealny na większe domówki. ;)
  • Poziom 13  
    ale za ile i gdzie nie mam tyle kasy:cry:
  • Poziom 33  
    A lokalna gazetka z ogłoszeniami? Tam czasem można dorwać świetne okazje. Na Allegro jest dość drogo.
    WS503 można dostać za ok. 170-200zł. 2x Altus 140 - ok. 350-600zł (kup ze sparciałymi gąbkami od GDM - może być taniej, a spokojnie dasz radę sam to naprawić).
  • Poziom 13  
    i co ten zestaw wymiata a co z altonem 110 ma lepszy bas i lepsze wysokie bo ciągną wyżej no i więcej mocy

Dodano po 2 [minuty]:

a gdzie można znaleść te ogłoszenia:?::D
  • Poziom 33  
    Tuba Altona ciągnie wyżej? To chyba nie wiesz o tym, że były serie Altusa 140 z altonowymi tubami. A tak prosta zwrotnica nie ma dużego wpływu na górną granicę przetwarzania GDWT. A Twoje odczucie łagodniejszego grania altonowych są spowodowane bardziej stromym podziałem częstotoliwości (12 dB/okt.), a w Altusie 6 dB/okt, przez co pasma wszystkich głośników nakładają się na siebie.
  • Poziom 13  
    no to co zagra głośniej i agresywniej i lepiej i czyściej altus czy alton:?:
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    no ale mi chodzi o altusa i o altona.
  • Poziom 11  
    Wrazenie odsluchowe kolumn glosnikowych to kwestia gustu. najlepiej jakbys postawil obok siebie atlony i altusy, porownal pod tym samym wzmacniaczem i wtedy bys zdecydowal ktore DLA CIEBIE beda lepsze. Z moich doswiadczen: mialem okazje posłuchać altusów 110 i 140 oraz atlonów 110. wedlug mnie atlony 110 sa lepsze od altusow. A jesli chodzi o to, ktore wydadza z siebie wystarczajacą ilość decybeli do Twojego pokoju to zapewniam ze kazda para tonsila bedzie niezle grzmocila. pozdro
  • Poziom 13  
    a o jakości dźwięku to jakie są lepsze
  • Poziom 11  
    wedlug mnie atlony maja duzo lepsza jakosc dzwieku
  • Poziom 20  
    Według mnie również ALTONY mają lepszą jakość dźwięku ale ALTUSY zagrają ci bardziej agresywnie (zależy co rozumiesz pod względem jakości dźwięku) nie jest tu powiedziane że ALTUSY mają kiepską jakość dźwięku, one poprostu mają specyficzne brzmienie i ładnie ci zagrają w muzyce rockowej itp. gorzej będzie w spokojnych utworach gdzie potrzeba troche spokoju i subtelności a altusy tam sie nie sprawdzą przez to że będą ci zabardzo piłowały wysokimi i średnimi napisz jeszcze jakiej muzyki głównie słuchasz bo to też jest bardzo istotne
    Pozdrawiam:D
  • Poziom 13  
    słucham techno,dance, trance,disco,kawałki klubowe,troche hip-hopu i pop
  • Poziom 33  
    Osobiście odsłuchiwałem MILDTON 80 i przyznam, że bas był dość niski no i membrana przy niskich częstotliwościach nie latała jak szmata, ale za to nie było nie było takiego kopa jak w Altusie. A tony wysokie za spokojne.
    elektrit napisał:
    Na taki pokoik to polecam Tonsil Maestro 70.
    Nie trzeba nic lepiej.

Chyba kolega wyraźnie napisał, że lubi ostry, estradowy dźwięk :!: Proszę czytać ze zrozumieniem, a nie wciskać każdemu czysto i nienatarczywie brzmiący sprzęt.
  • Poziom 11  
    do muzyki ktorej sluchasz kup altusy. beda po prostu lepsze. wiem bo tez takiej slucham

Dodano po 1 [minuty]:

***sorki pomylka. mialem napisac kup ATLONY. beda lepsze***
  • Poziom 20  
    pite15 napisał:
    słucham techno,dance, trance,disco,kawałki klubowe,troche hip-hopu i pop

Jeżeli słuchasz takiej muzyki to kup lepiej ALTONY, sam słucham podobnej muzyki i powiem że w ALTUSACH często brakuje "zejścia" w basie a wysokie za bardzo "piłują" jak już wspomniałem ALTUSY idą bardziej w stronę rocka tam gdzie potrzeba szybkiego i dudniącego basu :wink:
  • Poziom 12  
    Na pewno nie kupuj ostatnich produkcji Tonsil a.
    ... po prostu made in china.
  • Poziom 13  
    a dlaczego made in china
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Hmmm bo tam je produkują? Na 12mkw troche smiesznie jest pakowac sobie takie szafy jak altusy lub altony, tym abrdzije ze nie jest to zadna rewelacja. Jest pelno roznych kolumn ktore sa mniejsze i zagraja lepiej od altusow i altonow. Przed zakupem radzilbym posluchac kolumn bo opinie sa subiektywne i malo miarodajne szczegolnie ludzi zachwyconych altusami ktorych tu na forum nie brakuje... Maestro to naprawde dobre kolumny ale ale do techno dance... wybral bym cos z wiekszym niskotonowym.
  • Poziom 33  
    Ja uważam, że Altus 140 z GDWT 9/80/5F i inna zwrotnicą byłby ok. Młodzi ludzie chcą zaszaleć, zatrząść chatą. A wątpliwe jest, żeby te Premiumy czy Maestro zagrały tak głośno.
    To moja opinia.