Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kino domowe - prośba o pomoc przy wyborze.

Glina 29 Mar 2007 15:24 851 2
  • #1 29 Mar 2007 15:24
    Glina
    Poziom 16  

Witam,
    Więc tak mam do dyspozycji max 1500zl.
    W tv mam jedno złącze HDMI po ktore podlaczona nka czyli wyjscie hdmi w kinie nie jest mi potrzebne.
    Znalazlem takie 2 modele Panasonica o dobrych opiniach:
    1.http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3001
    2.http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=3031

Roznia sie tym ze pkt 1 ma zlacze hdmi, jest slabsze o 150W i zaleta: ma zlacze wejscia optycznego.
    Drugie wyroznia to ze ma 1000W a nie 850W, ma satelitki stojace nie trzeba wiercik w scianie, ale znowu nie ma wejscia optycznego.

Czemu np nie mozna zrobic kina ktore powiedzmy bedzie kosztowac pare stowek drozsze a bedzie mialo wszystko?
    Zauwazylem ze tak sie robi sprzet ze jak jedno ma cos , jest model nastepny ale juz czegos nie ma z tego wczesniejszego, troche to chore.

Ale wracajac, czy podlaczenie dzwieku z tunera nki za pmoca wejscia optycznego a zwyklego polaczenia to duza roznica dla ucha ?

Bo w sumie juz sie zdecydowalem na zakup tego Panasa z pkt 2 ale wlasnie doczytalem ze nie ma wejscia optycznego.
    Poszukje kina z 4 stojacymi glosnikami, bo nie mam jak zaczepic na sciane.
    Co byscie polecali? Czy moze nie warto sie przejmowac i podlaczyc dzwiek normalnie a nie przez optyke ?

0 2
  • #2 29 Mar 2007 22:12
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 29 Mar 2007 23:21
    andrew54
    Poziom 24  

Ludzie wy naprawdę wierzycie w te 1000 wat ? Głośnik 16cm, waga subwoofera 4kg a w reszcie kolumn głośniki 6cm i niby skąd te 1000wat? Od zawsze wyznacznikiem mocy głośnika była waga i szybko się to niezmieni, mimo że następuje miniaturyzacja i to bardzo szybko to jednak głośniki są taką rzeczą co zminiaturyzawać sie nieda.

Posłuchaj radmora 5102 o mocy wyjściowej 2*25 Wat podłączonego np: do altonów 70Wat to zobaczysz co to moc, zmiecie Twoje 1000 watowe kino w mgnieniu oka.

Przepraszam za odejście od tematu ale jak czytam takie brednie to poprostu niemoge i musze coś napisac.

0