Witam
Jestem poczatkującym elektronikiem i chciałbym się dowiedzieć jakimi parametrami się kierować w doborze tranzystorów sterujących i mocy przy wzmacniaczach audiu. Maksymalny prąd i napięcie to są oczywiste sprawy, chodzi mi o bardziej szczegółowe informacje np. jaki parametr określa wzmocnienie tranzystora i jakimi cechami powinien się charakteryzować tranzystor sterujący a jakimi tranzystor mocy.
Jestem poczatkującym elektronikiem i chciałbym się dowiedzieć jakimi parametrami się kierować w doborze tranzystorów sterujących i mocy przy wzmacniaczach audiu. Maksymalny prąd i napięcie to są oczywiste sprawy, chodzi mi o bardziej szczegółowe informacje np. jaki parametr określa wzmocnienie tranzystora i jakimi cechami powinien się charakteryzować tranzystor sterujący a jakimi tranzystor mocy.