Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siemens naprawa bzzz by czapliniak

czapliniak 03 Apr 2007 12:40 2034 13
    czapliniak
    Level 15  
    Witam wszystkich.
    Poniżej przedstawiam metodę naprawy bzzzz w siemensach.

Krok 1 telefon z naładowana bateria podłączamy pod kabel ( w moim przypadku przerobiony kabel com).
    Odpalamy program Jocker. http://papuas.allsiemens.com/JokerV0343.rar
    Ustawiamy odpowiednio prędkość, port Com, i model telefonu.
    Przechodzimy do 3 zakładki Service, wprowadzamy telefon w Service Mode.
    Nastepnie wykonujemy formatowanie. Na samym dole po prawej stronie
    jest przycisk Del Instances. ( krok 2)
    Zaznaczamy tylko te rzeczy które są zaznaczone w instrukcji. Usuniecie plików file system
    spowoduje pusta galerie i restart telefonu po wejściu w dany folder ( np sounds)
    Dalej (krok 4 ) wyłączamy telefon przyciskiem w programie.
    Na obecnym etapie telefon nie powiniem już robić bzzzz, jednak nie bedzie miał odpowiedniego kontrastu wyświetlacza.
    Krok 5 przechodzimy do zakładki Contrast. Wprowadzamy telefon w serwice mode. [ 1 ]
    Dajemy read [ 2 ] i patrzymy jaka jest wartośc w 1 przesuwanej podziałce.
    Ja spotkałem 2 rodzaje LCD i tu wartość wynosiła odpowiednio ok 44 i 94.
    W 2 nastawnej podziuałce ustawiamy jedną w dwóch wyżej wymienionych wartości
    i dajemy przycisk TEST [ 3 ]
    Na wyświetlaczu naszego Siemensa powinien pokazać się napis Service Mode.
    Jeśli tak jest dajemy Write [ 4 ], po czym ponownie wyłączamy telefon przyciskiem w programie [ 5 ] .
    Włączamy nasz telefon i po ok 30 sekundach ujrzymi włóż karte sim i telefonik działa.

pozdrawiam czapliniak
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    fifii69
    Level 29  
    dokładnie setki razy było omawiane a więc musze cie rozczarować ale ameryki to ty nieodkryłeś;)
    andrew220
    Level 30  
    no i zapomniał dodać że ffs-y by sie po tym przydało wrzucić
    czapliniak
    Level 15  
    Skoro setki razy było to dlaczego nigdzie jasno nie jest napisane.
    Pozatym jestem zadowolony, że sam wpadłem na taki pomysł i beż żadnego TP fubu ani flasha w przciagu kilku minut telefonik działa.
    LCD85
    Level 12  
    1. Soft
    2. FFS-y
    3. Mapy

i Siemensy nie brzycza :P
    emwu
    Level 24  
    Tniesz TP wrzucasz Fulla czystego pod odpowiedni Flash-IC i gitarunia :)
    gruby28
    Level 17  
    i jeszcze jednego nie do daliście zależy czemu siemens robi bzz jeżeli robi bzz po złym fleszu albo po loku to sie zgodze ale jeżeli telefon robi to po upadku to ta metoda jest zła telefon postawicie ale za miesiąc albo nie cały telefon znowu bedzie robił bzz wiec zależy poczym siemens robi bzz to jest ważne a nie odrazu go fleszowac i tak dalej a może tak po upadku kulki na nowo postawic co wy na to

Dodano po 5 [sekundy]:

i jeszcze jednego nie do daliście zależy czemu siemens robi bzz jeżeli robi bzz po złym fleszu albo po loku to sie zgodze ale jeżeli telefon robi to po upadku to ta metoda jest zła telefon postawicie ale za miesiąc albo nie cały telefon znowu bedzie robił bzz wiec zależy poczym siemens robi bzz to jest ważne a nie odrazu go fleszowac i tak dalej a może tak po upadku kulki na nowo postawic co wy na to
    przemek2f
    Level 15  
    a czy ta metoda działą tez do sx1?
    czapliniak
    Level 15  
    Panowie ale tu bez wrzucania czegokolwiek do telefonu stawiamy słuchawke na nogi.
    Po co TP ( nie każdy sobie z tym poradzi), flashe itp.

Zreszta to moja propozycja. Ja tak stawiam siemensy a wy możecie się paprać z flashowaniem.

Chyba temat należało by zamknąć
    Wasz3k
    Level 24  
    Metoda jest okej też jej używałem. Ale działa z niektórymi siemensami niektóre przypadki nie chcą wejść w service mode jak bzzzyy robią. I tylko po tp idzie.
    czapliniak
    Level 15  
    Pierwsza pozytywna odpowiedz.
    Jak na razie u mnie 100% skuteczności.
    Testowane ca C60, A65,
    Arkos
    Level 13  
    Panowie nie do konca jest tak jak piszecie często powodem bzzz jest również hardware-wtedy hot i lecisz ram,flash a na koncu full w wielu przypadkach było tak ze po wygrzaniu ramu i bez jakiejkolwiek ingerencji programowej tel stawał.
    Dominas
    Level 17  
    Wy to tak wszystko wiecie ale bardzo dobrze że czapliniak opisał tą metodę dla początkujących się przyda przynajmniej na forum będzie mniej powtarzających się tematów nie wszyscy pojedli rozumy