Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z monitorem LION Model-NO X 19 świeci dioda...

04 Kwi 2007 18:52 939 14
  • Poziom 10  
    Witam dostałem dziś dosyć elegancki 19 calowy monitor firmy LION
    Model-NO X 19
    Podłączyłem i tylko zaświeciła się dioda obrazu w ogóle nie ma co mogę w tej sytuacji zrobić ?.
  • Poziom 30  
    zobacz na innym czy chodzi
    a może jakiś pin ci się podgiął przy podłączeniu
  • Poziom 10  
    Pin są dobre sprawdzałem je.Na innym działa po prostu podłączyłem pod kompa a tam nic :(.Ludzie Ratujcie proszę !!
  • Poziom 17  
    Jesteś pewien że masz sprawny komp?
  • Poziom 10  
    Tak ponieważ mam inny monitor który normalnie działa przy tym komputerze a poza tym komputer jest nowy.
  • Poziom 11  
    Podłącz "stary" monitor, ustaw rozdzielczość 800 x 600 (zrestartuj).
    PO ponownym uruchomieniu - wyłącz komputer.
    Podłącz nowy monitor.
    Uruchom komputer.

Radek
  • Poziom 10  
    radoslawc napisał:
    Podłącz "stary" monitor, ustaw rozdzielczość 800 x 600 (zrestartuj).
    PO ponownym uruchomieniu - wyłącz komputer.
    Podłącz nowy monitor.
    Uruchom komputer.

radeon

Jak mogę podłączyć i zmienić rozdzielczość skoro ten monitor nic nie wyświetla ?.Może opiszesz mi to dokładniej ?.Będę wdzięczny.
    P.S czy po podłączeniu pod samą sieć monitor powinien coś wyświetlać ?.
  • Spec od komputerów
    "Podłącz "stary" monitor" - to chyba wyjaśnia sprawę.Jak nie wyświetla od początku uruchomienia komputera,ekranu biosa to żadna zmiana rozdzielczości nie pomoże.Podłącz monitor pod inny komputer.Dostałeś go jako sprawny ?
  • Poziom 11  
    Po pierwsze to może piszcie mniej chaotycznie.
    Ja nie widzę wzmianki, że bios się nie odpala - za to rozumiem, że kolega podłączał już monitor do komputera innego i działa więc dlaczego mu to proponujesz??? - CZYTAJ UWAŻNIEJ.

Radek
  • Poziom 10  
    Monitor dostałem jako niesprawdzony.Wracam do pytania czy jak podłącze pod samą sieć to ekran powinien się rozjaśnić ?.
  • Poziom 11  
    "Jak mogę podłączyć i zmienić rozdzielczość skoro ten monitor nic nie wyświetla ?.Może opiszesz mi to dokładniej ?.Będę wdzięczny. "

Chodzi mi o to żebyś dokonał zmiany rozdzielczości na tym sprawnym monitorze, a następnie podłączył ten, który sprawia Ci kłopoty.

Dodano po 2 [minuty]:

Pitolko napisał:
    Monitor dostałem jako niesprawdzony.Wracam do pytania czy jak podłącze pod samą sieć to ekran powinien się rozjaśnić ?.

Może nic się nie dziać na ekranie-jest czarny-tylko dioda zasilania zaczyna świecić (chociaż miałem do czynienia z monitorem,który po podłączeniu tylko do sieci rozjaśniał się na chwilkę).
  • Poziom 10  
    Pobawię się z tym chociaż wątpie w to aby pomogło.A jak możecie to piszcie dalej co mam robić.Pozdrawiam serdecznie.
  • Poziom 17  
    Mam pytanie, czy te monitory (ten sprawny i ten nie włączający się) mają przewody sygnałowe na stałe przy monitorze?
  • Poziom 10  
    Tak przewody mają podłączone na stałe i nie można tego zmienić.
  • Poziom 11  
    Wypadałoby sprawdzić miernikiem ten przewód.
    Zdjąć obudowę monitora i mierzyć między punktem na początku kabla a wtyczką.