Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodziarka Samsung RS -20CCSL

Henio 04 Kwi 2007 21:40 2476 6
  • #1 04 Kwi 2007 21:40
    Henio
    Poziom 17  

Witam , zacznę od tego iż ta lodówka to prawdziwa szafa dosłownie.Otwiera się w niej dwa boki pionowo, regulacja jest też oddzielnie na kazdą"szafe" oczywiście elektroniczna:cry:.Problem jest taki że nie raz lodówka chodzi w porządku a nie raz jak dziś jak byłem u klientki nie można ustawić temperatury zazwyczaj w strone minusową na wyświetlaczu led .Jeżeli się ustawi na taką jak trzeba i zatwierdzi to i tak wraca na tą ustawioną wcześniej i nie mrozi tak jak trzeba, jest chłodno ale za mało chłodno.Dziwne jest to że nieraz przez kilka tygodni chodzi bez defektu.Podejrzewam że może jakaś czujka nie łączy, ale brak schematu uniemożliwia mi dalszą naprawe, może ktoś coś podpowie.

0 6
  • #2 04 Kwi 2007 23:16
    KOALA 58
    Poziom 18  

sprawdz czujki omomierzem i wyłącz elektronike na jakiś czas posprawdzaj luty.

0
  • #3 05 Kwi 2007 08:39
    Henio
    Poziom 17  

Też tak myślałem ale jak pisałem wyżej to jest szafa,kombajn i nie wiadomo gdzie co ma schowane, także schemat byłby bardzo wskazany.

0
  • #4 05 Kwi 2007 20:00
    servisant
    Specjalista AGD

Parownik jest czysty czy zaszroniony??

0
  • #5 05 Kwi 2007 21:50
    samsu100
    Poziom 22  

Powiem w skrócie. Ta chłodziarka ma jeden parownik na tyle zamrażarki.
    Przy parowniku jest sensor defrost czyli rozmrażania oraz bezpiecznik temperatury odmrażania. W zamrażarce jest też sensor powietrza zamrażarki. Pomiedzy zamrażarką a chłodziarką jest damper elektrycznie otwierany sterujący temperaturą w chłodziarce. W chłodziarce mamy sensor powietrza chłodziarki. Dodatkowo mamy sensor temperatury powietrza w pomieszczeniu w którym stoi chłodziarka. Całością steruje elektronika. Wątpię czy są uszkodzopne sensory bo elektronika je kontroluje i wyświetla błędy. Elektronika kontroluje też pracę wentylatorów. Myślę że problem polega w zarastaniu kanałów powietrznych lodem i kłopotami z obiegiem powietrza.
    pozdr. Andrzej K

0
  • #6 11 Lis 2007 12:08
    Tomi500
    Poziom 10  

czy taka lodówka (side by side) może stać na podłodze z ogrzewaniem podłogowym bez komplikacji w sprawnym działaniu ?

0
  • #7 11 Lis 2007 12:50
    skryn
    Admin grupy AGD

Tomi500 napisał:
    czy taka lodówka (side by side) może stać na podłodze z ogrzewaniem podłogowym bez komplikacji w sprawnym działaniu ?

Jasne, że może.

0
  Szukaj w 5mln produktów