Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic KX-F2700

04 Paź 2003 23:11 1494 3
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich.
    Niedawno kupilem wyzej wymieniony uzywany fax, niestety jednak nie otrzymalem do niego instrukcji obslugi. Po rozpakowaniu podlaczylem go do gnazdka i.......... fax niby na wyswietlaczu wszystko wyswietla jak powinien, ale sygnalu telefonicznego nie ma. Jak sie domyslam z lewej strony powinna sie swiecic kontrolka ze funkcjonuje ( ale nie jestem pewien ), niestety nie swieci sie. Probowalem juz roznych mozliwosci, zaczelem od gniazdka tel., ale wszystkie cztery przewody sa podlaczone tak jak powinny, potem kupilem nowy przewod laczacy fax z gniazdkiem i dalej nic. Nastepnie zaczelem mieszac w ustawieniach, ale takze bez oczekiwanych efektow. Teraz rozlozylem juz rece i nie wiem co moge dalej zrobic. Moze ktos z was by mi mogl pomoc, bylbym bardzo wdzieczny.
  • Pomocny dla użytkowników
    Podłącz przewód czterożyłowy zakończony z jednej strony wtykiem RJ pasującym do faxu a z drugiej strony przewód rozszyj i próbuj różnych możliwości podłączenia do linii telefonicznej tzn. np. biały i czerwony lub żółty i brązowy itd. Nie wiem jakim przewodem dysponujesz. Ja osobiście używam do prób przewodu 6-żyłowego gdyż i takie gniazda są w aparatach czy faksach. Jeżeli nie znajdziesz sygnału na żadnych żyłach to trzeba będzie rozebrać fax i prześledzić całą drogę od gniazda liniowego.
    Jest to dosyć proste.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    jak się nie mylę KX-F2700 jest niemiecką wersją KX-F700.
    Różnica może polegać na wyprowadzenu pinów z gniazdka. Podłącz sygnał telefoniczny pod zewnętrzne styki w telefaxie. Wszystkie polskie standardy wykorzystują styki wewnętrzne.
    W pierwszym poście w tym dziale masz linki do schematów - jest tam również link do strony z instrukcjami panasonica. Sprubuj poszukać tam - może się przydać.
  • Poziom 17  
    fax może być na rynek niemiecki i linia może być na zewnętrznych wyproadzeniach