logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak naprawić brak komunikacji telefonu z ZBoxem Ultima?

toon 13 Kwi 2007 17:57 1031 10
REKLAMA
  • #1 3784196
    toon
    Poziom 28  
    Posty: 1558
    Pomógł: 74
    Ocena: 67
    witam mam problem tel. nie chce się komunikować z boxem,co może być powodem zgóry dziękuję za radę
  • REKLAMA
  • #2 3784267
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Posty: 23692
    Pomógł: 1971
    Ocena: 2085
    Jaka to motka, czy zainstalowane są sterowniki do telefonu oraz boxa, co rozumiesz pod pojęciem brak kumunikacji?
    pozdr
  • #3 3784327
    toon
    Poziom 28  
    Posty: 1558
    Pomógł: 74
    Ocena: 67
    jest to nowy box zainstalowałem sterowniki do boxa do tel. oraz zainstalowałem program program komunikuje się zboxem ale tel. nie próbowałem na e398 oraz v980 wyskakuje mi komunikat cannot connect to phone.Would you like to retry?
  • REKLAMA
  • #4 3784354
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Posty: 23692
    Pomógł: 1971
    Ocena: 2085
    Jak podepniesz włączony telefon bez karty sim i karty pamięci do komputera i odpalisz ultimę to co wyskakuje w prawym dolnym okienku ultimy?
  • REKLAMA
  • #5 3784356
    tonk
    Spec od GSM
    Posty: 2911
    Pomógł: 137
    Ocena: 57
    ale wiesz ze kabel od telefonu popiety pod kompa a nie pod box ?
  • REKLAMA
  • #6 3784420
    toon
    Poziom 28  
    Posty: 1558
    Pomógł: 74
    Ocena: 67
    na dole jest napis no phone,podłączałem do boxa ale teraz podłączyłem do komputera i dalej to samo
  • #7 3785153
    tino2003
    Admin grupy GSM
    Posty: 23692
    Pomógł: 1971
    Ocena: 2085
    Kabel wpina się w port USB komputera a nie boxa bo można go uszkodzić. No phone= brak sterowników do telefonu. Sterowniki P2Kv29 trzeba zainstalować.
  • #8 3785356
    Wasz3k
    Poziom 25  
    Posty: 671
    Pomógł: 60
    Ocena: 8
    Spróbuj wejść w BL. #, * i POWER jednocześnie. Wtedy podepnij pod ultime. Powinno wykryć. Mi na włączonym telefonie nie wykrywa...
  • #9 3785939
    toon
    Poziom 28  
    Posty: 1558
    Pomógł: 74
    Ocena: 67
    czy mógłby mi ktoś powiedzieć coś więcej na temat tych sterowników,bo ściągnołem sterowniki drviversmoto2900,po podłączeniu tel. do komputera komputer wykrywa mi np:v980 ale gdy wskazuję mu scieżkę z wyżej podanych sterowników to ich nie przyjmuje, w systemie urządzen jest jako v980 ale ze znakiem zapytania czyli bez sterowników,czy te sterowniki instaluje gotowy program
  • #10 3786310
    Wasz3k
    Poziom 25  
    Posty: 671
    Pomógł: 60
    Ocena: 8
    Naciśnij w telefonie jednocześnie * # i POWER aż się pojawi czarny ekran białymi napisami podłącz do Ultimy. Wtedy wyskoczy ci monit o stery podaje te z lokalizacji smartmoto2900. Powinno działać jeżeli nie odłacz telefon ponownie wejdż w * # i POWER podłącz powinnien się bez problemu za bootować...
  • #11 3786341
    toon
    Poziom 28  
    Posty: 1558
    Pomógł: 74
    Ocena: 67
    nie chce zadziałać ten sposób spróbuję jeszcze na innym komputerze pozdr.

    Dodano po 3 [godziny] 57 [minuty]:

    jest ok. działa na innym komputerze podłączylem v980 unlock i bateria nie wytrzymała i tel. się uwalił po drugim unlocku tel.się uruchomił ale nie działa dzojsik i mały wyświetlacz niewiem od czego zacząc żeby go bardziej nie uszkodzic

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczy braku komunikacji telefonu z urządzeniem ZBox Ultima. Użytkownik zainstalował sterowniki do boxa i telefonu oraz program Ultima, który komunikuje się z boxem, ale telefon (modele E398 i V980) nie jest wykrywany, pojawia się komunikat "cannot connect to phone". Zalecane jest podłączenie telefonu do portu USB komputera, a nie bezpośrednio do boxa, aby uniknąć uszkodzenia sprzętu. Komunikat "No phone" wskazuje na brak sterowników telefonu, które powinny być zainstalowane (np. sterowniki P2Kv29 lub smartmoto2900). Aby wymusić tryb komunikacji, należy w telefonie jednocześnie nacisnąć * # i POWER, co powoduje pojawienie się czarnego ekranu z białym napisem i monit o sterowniki po podłączeniu do Ultimy. W przypadku problemów ze sterownikami, warto spróbować na innym komputerze. Po udanym połączeniu i odblokowaniu telefonu V980 pojawiły się problemy z joystickiem i wyświetlaczem, co sugeruje uszkodzenie sprzętowe po rozładowaniu baterii podczas operacji unlock.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA