Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Whirpool AWM 6081 pralka cały czas wypompowuje wode

15 Kwi 2007 21:47 7385 6
  • Poziom 13  
    Pralka Whirpool AWM 6081
    Pralka wyświetla prawidłowo czas wszystkich programów, działają wszystkie ustawienia przed włączeniem pralki do prania (można włączać poszczególne funkcje). Po włączeniu prania włącza się blokada drzwiczek , na początku pralka wypompowuje wodę (tak było zawsze) później powinna załączać dalsze funkcje (pobieranie wody) a pralka po chwili dalej wypompowuje wodę i wtedy co chwile w krótkich odstępach załącza się pompka od wypompowywania wody i tak cały czas do końca wybranego programu.
    Proszę o pomoc, jakieś podpowiedzi sugestie, jeśli ktoś posiada schemat elektroniki to proszę dać znać.
  • Specjalista AGD
    Witam.

O schemacie elektroniki zapomnij bo serwis centralny nie posiada - naprawa elektroniki polega na jej wymianie.

Proponuję obejrzeć programator. Jest tam płytka elektroniczna zespolona z mechanicznym programatorem i właśnie tą płytkę trzeba wydobyć. Ale najpierw sprawdź, jakie napięcie dostaje pompa podczas pracy (oczywiście wtedy kiedy załącza się bez potrzeby).
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Przeczyść układ ciśnieniowy (komora hydrostatu).Powodzenia.
  • Poziom 13  
    Dobrze jeszcze dzisiaj wieczorem postaram się wykonać te polecenia.
    Znalazłem w jednym temacie odnośnym tej pralki odpowiedz że triak sterujący pompką może być uszkodzony i cały czas załącza tylko pompkę jeśli ktoś wie coś dokładnie o tym triaku to proszę pisać (gdzie się znajduje przy pompce czy programatorze czy to może być jego wina).
    proszę o każde sugestie odnośnie uszkodzenia tej pralki.
  • Poziom 38  
    Jeżeli jest przebity triak to pompka będzie pracowała cały czas. Popatrz gdzie wpięte są kable od pompki i go sprawdź (nie zaszkodzi). Inna sugestia to czy pralka nie ma systemu AquaStop, może to on uruchamia pompkę?
    Powodzenia
  • Poziom 13  
    Raczej nie posiada systemu AquaStop bo nic nie pisze ani w instrukcji ani w opisie urządzenia postaram się sprawdzić tego triaka i resztę rzeczy podanych przez innych użytkowników. Proszę o dalsze sugestie ponieważ jak zostanie już rozkręcona (nie chce na okrągło jej skręcać i rozkręcać a nie wygląda zbyt dobrze rozkręcona w łazience) to chciałbym zrobić jak najwięcej za jednym razem , może po któreś z podpowiedzi zadziała (mam nadzieje )
  • Poziom 13  
    Pralka została uszykowana. przeczyściłem komorę hydrostatu ale to nie pomogło dopiero delikatne popukanie i dmuchnięcie w hydrostat pomogło (tak czytałem na innych forach) dziękuje wszystkim za pomoc szczególnie staszekf ponieważ on naprowadził mnie na trop .