Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon i350 nie widzi czarnego tuszu

Rajd 17 Apr 2007 16:55 5313 4
    Rajd
    Level 2  
    Drukarka: Canon i350 (2 letnia)
    2x tusze ActiveJet
    System: WinXP
    Sterowniki najnowsze: BJ Printer Driver (1.90)
    Brak żadnych błędów - przy włączeniu drukarka miga zieloną diodą 7-8 razy (to chyba normalne)

Kilka dni temu skończył się czarny tusz, wiec zamówiłem nowe zamienniki ActiveJet. Stary pojemnik wyjąłem (nie wiem dlaczego :cry: ) Drukarka stała przez te dni bez włożonego pojemnika z czarnym. Być może w tym czasie była włączana, ale nic nie drukowałem na niej.
    Dziś dotarły do mnie nowe tusze, zamontowałem oba tj. czarny i kolorowy.

Niestety drukarka nie drukuje czarnym tuszem. Wychodzi biała strona. W kolorze drukuje dobrze.

Co ciekawe, gdy wybiorę "wyrównanie głowic drukujących" i "sprawdzenie dysz" to czarny drukuje dobrze. Czyszczenie dysz nie pomaga.

Scany wydruków testowych:
    "Sprawdzanie Dysz" (Jak widać czarny drukuje)

A "wyrównanie głowic" (czarny drukuje, ale brak 1 kolumny)
    B "wydruk obrazka testowego" (brak czarnego)
    Plik/obrazek testowy powinien wyglądać tak:

Czy ktoś ma pomysł w czym może leżeć problem?
    Sterowniki przeinstalowane. Drukarka sprawdzana na innym komputerze - te same obiawy.

Z góry dzięki za pomoc.
    bahet
    Level 23  
    Prawdopodobnie przyschła głowica. O czyszczeniu głowic na elektrodzie jest cała encyklopedia.
    Rajd
    Level 2  
    bahet wrote:
    Prawdopodobnie przyschła głowica. O czyszczeniu głowic na elektrodzie jest cała encyklopedia.

Jakby przyschła, to by nie drukowała tez czarnym podczas robienia tych testów nie :?:
  • Helpful post
    bahet
    Level 23  
    Drukuje mieszając kolory a ten górny co brakuje to jest właśnie z czarnej głowicy.
    Rajd
    Level 2  
    Wyjąłem czarny tusz i zrobiłem test dysz. Rzeczywiści drukuje na czarno mieszając kolory.

Dzięki bardzo bahet. (+3p)
    Myślałem że to będzie jakiś błąd z software ew. firmware... a tu takie buty :(
    Nie mam czasu na tygodniową zabawę z głowicą.
    Czy może mi ktoś powiedzieć co ustawić w opcjach, żeby drukarka drukowała na czarno używając kolorowych tuszy :?: Tzn żeby mieszała kolory drukując na czarno.