logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak wgrać język polski do Nokii 6680 za pomocą boxa Tornado?

Mati_89 23 Kwi 2007 16:09 1314 13
REKLAMA
  • #1 3813860
    Mati_89
    Poziom 11  
    Posty: 30
    Ocena: 3
    Witam
    Chcę wgrać polaka do 6680. Niedawno kupiłem boxa tornado ale takiej nokii jeszcze nim nie robiłem i nie chce nic popsuć. Czy mógłby mi ktoś dokładnie napisać jak mógłbym to zrobić. Właśnie pobieram plik
    6680_RM-36_dp_v_8.00_MCUSW5.050407_APAC ze stronki
    http://www.gsm-arena.dl.am/. Proszę o pomoc. Z góry wielkie dzięki
  • REKLAMA
  • #2 3813889
    komismaja
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2643
    Pomógł: 258
    Ocena: 25
    z tego co kojarze to apac to wersja azjatycka takze tam polaka nie bedzie
  • REKLAMA
  • #3 3813905
    Mati_89
    Poziom 11  
    Posty: 30
    Ocena: 3
    A mógłby mi ktoś podać link do stronki z której sciągne cały soft z polakiem do tej nokii?
  • REKLAMA
  • #4 3813907
    WhiteFoot
    Poziom 27  
    Posty: 1411
    Pomógł: 17
    Ocena: 13
    w APAC niema PL , ot flashe na azje !!
    sciag RM-36_dp_v_9.00_MCUSW5.050440_EURO

    Pozdr

    na tej stronie co podales sciag
    6680_RM-36_dp_v_8.00_MCUSW5.050407_EURO
    6680_RM-36_dp_v_8.01_MCUSW5.050407_EURO
    6680_RM-36_dp_v_8.02_MCUSW5.050407_EURO
    6680_RM-36_dp_v_8.03_MCUSW5.050407_EURO

    no fakt, kolega jest takim lamerem ze trzeba mu napisac, iz
    trzeba instalowac w podanej wyzej kolejnosci

    oj ktos zarobi na naprawie tego telefonu hihi
  • #5 3814303
    Mati_89
    Poziom 11  
    Posty: 30
    Ocena: 3
    Mógłby mi ktoś podać link do stronki ze sprawdzonym działającym polskim softem do 6680? Pliki które sciągnąłem z wyżej podanej stronki nie chcę mi się zainstalować na dysku.
  • #6 3814323
    Stokłosy
    Spec od GSM
    Posty: 3770
    Pomógł: 276
    Ocena: 72
    Jak zaczniesz od instalki v8.00 a pozniej np. v8.01, v8.02 ...... to zainstalujesz.

    Pewnie instalujesz np. sama V8.05.......

    Sciagnij EMEA a nie APAC
  • #7 3815127
    Mati_89
    Poziom 11  
    Posty: 30
    Ocena: 3
    Pliki udało mi się zainstalować ale nie wiem przy wgrywaniu jakie pliki mam zaznaczać. COR jest tylko jeden to wiem to nie mam wyboru ale co mam zaznaczyć przy polach PPM, CNT i PM i czy musze te wszystkie pliki wgrywać żeby mieć polski w telefonie? Bardzo proszę o pomoc i przepraszam za laicki styl wypowiedzi ale jeszcze się na tym nie znam i nie chce popsuć telefonu.
  • #8 3815279
    WhiteFoot
    Poziom 27  
    Posty: 1411
    Pomógł: 17
    Ocena: 13
    ppm i cnt musisz, bo tu jest wlasnie pl , t9 , galerie itd
    PMa nigdy nie wgrywaj !! bez potrzeby !!
    po wgraniu zrob FACTORY SETTINGS FULL

    Pozdr
  • REKLAMA
  • #9 3816548
    Mati_89
    Poziom 11  
    Posty: 30
    Ocena: 3
    Jaką końcówkę ma mieć plik PPM żeby był polski język i jak ma wyglądać plik CNT?
  • #10 3816685
    fingusio
    Warunkowo odblokowany
    Posty: 2264
    Pomógł: 196
    Ocena: 22
    RM36_5.050407_B5.v06 <-- jezyk (PPM)
    RM36_5.050407_B5.C0R <-- MCU
  • #11 3817009
    Mati_89
    Poziom 11  
    Posty: 30
    Ocena: 3
    Coś chyba poszło nie tak... Telefon nie chce mi się włączyć:cry:
    A jak klikam Full Factory Defaults to mi wyświetla: "Set Full Factory Defaults Failed " Czy ktoś wie co teraz mogę zrobić żeby telefon znowu się włączał?
    Wgrałem RM36_5.050407_B5.v06 w PPM i RM36_5.050407_B5.C0R w COR.
  • #12 3817117
    komismaja
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2643
    Pomógł: 258
    Ocena: 25
    co ty masz za sprzęt jaki kabel ile pinow
    itd
  • #13 3817140
    Mati_89
    Poziom 11  
    Posty: 30
    Ocena: 3
    Sprzęt to Box tornado z jakąś przeróbką na HWK (tam gdzie się powinno wpinać HWK są połączone 2 piny, taki już kupiłem). Kabel łączy się 5 pinami z telefonem.
  • #14 3821269
    Mati_89
    Poziom 11  
    Posty: 30
    Ocena: 3
    No w końcu sobie z tym sam poradziłem. Nokia zaczęła działać jak wgrałem softa na UFS suite 3.0 + HWK killer. No i śmiga z polakiem aż miło :D
    Zamykam temat

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy wgrywania polskiego języka do telefonu Nokia 6680 za pomocą boxa Tornado. Użytkownik początkowo próbował użyć softu w wersji APAC, który nie zawiera polskiego języka, co zostało wyjaśnione przez innych uczestników. Zalecane jest pobranie i instalacja oprogramowania w wersji EURO lub EMEA, zaczynając od wersji v8.00 i kontynuując kolejne aktualizacje w odpowiedniej kolejności. Do poprawnego wgrania polskiego języka konieczne jest załadowanie plików PPM i CNT, natomiast pliku PM nie należy wgrywać bez potrzeby. Plik PPM zawierający język polski ma końcówkę „v06”, a plik MCU (COR) ma końcówkę „C0R”. Po wgraniu oprogramowania należy wykonać pełny reset do ustawień fabrycznych (Factory Settings Full). Problemy z uruchomieniem telefonu po wgraniu softu były związane z używanym sprzętem i kablem; ostatecznie użytkownik poradził sobie, korzystając z oprogramowania UFS Suite 3.0 wraz z HWK Killer, co pozwoliło na poprawne wgranie softu z polskim językiem i przywrócenie funkcjonalności telefonu.
REKLAMA