Mam znaleźć błąd w podanym programie
i teraz mam pytanie czy wystarczy jak zmienię
na public to będzie działać dobrze
Czy w tym przypadku muszę użyć opcji friend
I jak by to ewentualnie wyglądało z opcją friend
class wektor2d
{
private:
float x;
float y;
public:
wektor2d();
};
wektor2d::wektor2d()
{
x=0;
y=0;
}
void main()
{
wektor2d w;
w.x=1;
w.y=37;
}
i teraz mam pytanie czy wystarczy jak zmienię
private:
float x;
float y;
na public to będzie działać dobrze