Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sanyo VHR266G ustawienie mechanizmu!!!

10 Paź 2003 17:41 1251 3
  • Poziom 20  
    Bardzo prosze o pomoc w ustawieniu mechanizmu w magnetowidzie jak w temacie! Mechanizm ma symbol V95 i wiem, że był w jakimś zeszycie Serwisu elektroniki, którego niestety nie mam:(
    Próbowałem ustawić wg opisów znalezionych na forum jednak albo nie pasują albo coś źle robię:(
    Chodzi głównie o przełącznik funkcji bo zresztą to raczej problemu nie powinno być.
    Czy ustawiać koła w pozycji kaseta w środku (winda na dole) czy może w pozycji EJECT???
    Może ktoś ma opis i mógłby krótko przybliżyć co i jak?
    Magnetowid dostałem uszkodzony (uszkodz. zasilanie) z windą opuszczoną jednak bez kasety. Możliwe, że ktoś wyciągnął na siłę???
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam!
    Sprawdz czy rysunek w zalczniku to Twoja mechanika. Jesli tak to wysle Ci pelny service manual.
    ================================
    W takim razie zalacznik usuwam co by nie zasmiecac... Moze jeszcze cos znajde.
  • Poziom 20  
    Niestety to nie ten mechanizm :(
    Rolka dociskowa w moim jest podnoszona do góry, a nie jak w tradycyjnym mechaniźmie!!!
    Doszedłem do takiego ustawienia, że wciąga kasetę, zaciaga taśmę do głowicy i na tym koniec :( Sam nawet jej nie wyrzuci!

No i skończyło się :(
    Poszedł jeden plastik (pękł) i nie wiadomo czy się dostanie???
    Muszę szukać ale jak ktoś ma opis ustawienia mechanizmu to i tak proszę podać!!! Może przyda się jak dostanę uszkodzoną część :)
  • Poziom 16  
    Rzeczywiście w Twoim magnetowidzie zastosowano inną mechanikę,jest to mechanizm Sanyo-12. Jeżeli chodzi o części to zajrzyj na stronę www.north.com.pl jest tam wyszukiwarka części według modelu VCR.
    Prawidłowe ustawienie jednak wymaga serwisówki lub doświadczenia.
    Pozdrawiam