Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosh WFB 1604 nie pobiera wody

29 Kwi 2007 21:42 6038 6
  • Poziom 10  
    Witam!

Mam od ostatniego prania podobny problem! ;( Pralka jest u mnie na chodzie juz 10 rok i codziennie piore nawet kilka cykli! maszyna nie do zdarcia :) 2 razy sie tylko posuła z mojej winy :D Zniszczyłem jakieś szczotki na silniku od prania bez przerwy (podobno to nie pralka przemysłowa ^^) i wsypałem nieodpowiedni odkamieniacz - padła pompa ;) Nie mam zamiaru zmienić tej pralki na zadna inna ale ostatnio podczas jej pracy słysze (jak narazie) drobne piski. Tak jakby metalowe elementy bębna szorowały po mokrej gumie. Pralka juz od dawna głośno pracowała ale to jest spowodowane jej eksploatowaniem (Serwisant podczas wymiany pompy powiedział ze juz silnik jest mocno sfatygowany przez właczanie kilku cykli pod rzad, ale jezeli bede robił przerwy pralka mi długo popierze ;)) Piski te nie są częste - podczas prania/płukania słyszę "ocieranie" a podczas wchodzenia w wieksze obroty pisk. Dzwieki te nasilaja sie jak pralka wyłącza proces wirowania. Dodam takze, ze pozatym pracuje normalnie. Bęben obraca sie normalnie, a program przebiega bez zakłuceń. Kiedy ręką obracam bęben słuchać tak jakbyc coś wadziło, ale nie utrudnia to ruchow. Wyczyściłem filtr itp, ale bez rezultatu. Nalałem wody do połowy bębna i włączyłem program "F" (odwirowanie końcowe) i wtedy podczas obrotu przy dużej ilości wody pralka nasila to skrzypienie. Moze cos wpadło do pojemnika?
    P.S Mam tez 2 problem. Od razu przepraszam ze nie zakładam innego wątku ale mysle ze tak bedzie lepiej ;) Czy to normalne ze kiedy podczas wirowania pralka tak bardzo drga, ze az jej zbiornik z wielkich hukiem ociera o podłoge i pozostałe elementy pralki? Dzieje sie tak u mnie wtedy kiedy piorę np wielki kawałek materiału i on układa sie np na 1/3 powierzchni bębna. Zdarza sie to naprawde rzadko, poniewaz staram sie nie prać tylko po jednej rzeczy. Zawsze wtedy wyłaczam urzadenie i wprawiam je ponownie w obroty, zeby mogła znowu ułozyc materiał jak trzeba. Pytam poniewaz chciałbym wiedziec czy to juz wina starego układy "zawieszenia" czy mojej głupoty ;)) Proszę o pomoc. Nie wiem co sie dzieje, mam nadzieje ze nic poważnego ponieważ mimo tej usterki dalej piore ;)
  • Poziom 22  
    sprawdzi łożyska może to ich wina .to że rzuca z jednym kawałkiem prania to normalne.
  • Poziom 10  
    Witam ponownie ;)

Mam problem z 10 letnią pralką (nie ma sie co dziwić :)) Pisałem juz o jej usterkach (nie było ich wiele), ale ostatnio zauwazyłem jeszcze jedną. Dość drobną. Kiedy do szufladki na proszek naleje płynu do płukania, pralka potrafi go wypłukać podczas 1 płukania, a w tej pralce zawsze są 3 cykle płukania! Nie jest to spowodowane tym, że nalewam środka zmiekczającego zbyt wiele, ale podczas pobierania wody, kiedy zawory sie otwierają i woda trafia do komory prania zasadniczego, wielkie krople wody zaczynają napełniać stopniowo pojemnik z płynem do płukania; w ten sposob mniej wiecej w tym 2 cyklu jest wlany płyn :( Kiedy zaczyna sie 3 cykl płukania - otwierają sie normalnie zawory, które wypłukują płyn - tylko co z tego jak zmiękczacz dawno jest w kanalizacji :) Dodam, ze taka sytacja tyczy sie tylko dozownika płynu do płukania - w komorze prania wstępnego i zasadniczego takiej sytuacji nie ma. Zaczyna to być irytujące, ponieważ musze pilnować kiedy zacznie sie 3 płukanie... Czyściłem wlot do elektorzaworu - siteczko było zanieczyszczone, lecz po wyczyszczeniu tego układu nic to nie dało. Oczywiście wyczyszczona została tez szuflada i okolice wlotu wody do będna. Macie może jakąś rade, jak można sie tego pozbyć? Chciałbym to zrobić sam, ponieważ nie wezwe serwisu Bosha, który zainkasuje ode mnie kilkaset złotych. Nie przeszkadzałoby mi to bardzo, gdyby nie myśl ze zaraz mi łazienka zacznie pływać :) Jak myślicie poważne jest to uszkodzenie? Może układ ktory pobiera wode zaczyna sie psuć? Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam wszystkich serdecznie
  • Poziom 19  
    wyczyśc, ale bardzo dokładnie, np. cilitem częśc szufladki z dziurkami przez które płynie woda(tam na górze). Może tam byc osad i kierowac wodę w inną stronę(sorki za brak"c" z kreską)
  • Poziom 19  
    było. Nawet gościu zamieścił nagranie z tymi dźwiękami. Poszukaj!
  • Poziom 10  
    Zdjąłem tylną pokrywe załaniającą ten pas klinowy itp. Przysłuchujac się doszedłem do wniosku, że łożyska dobrze pracują (Chociaż moge sie mylić :)). Kupiłem "Kamix" do odkamieniania i po puszczeniu pralki na progrmanie "B" (Bielizna do gotowania) w temperaturze 60c piski i zgrzyty w wiekszym stopniu ustały. Jednak nie do końca. Przy odpompowaniu zdziwiłem sie, że aż tyle tego kamienia może znaleźć sie w jednej pralce ;)
  • Poziom 2  
    witam,

przepraszam że piszę teraz kiedy to już temat jest prawie że zapomniany,
    ale tak czytam opis usterki, miałem coś podobnego, właściwie mam,
    posiadam pralkę Bosch WFA 2070, naprawdę świetna :), powracając do tematu,

gdy zaczęła mi piszczeć w podobny sposób jaki opisujesz to też myślałem ze to łożyska, obejrzałem dokładnie i osłuchałem, stwierdziłem że to na 100% nie są łożyska,

co się okazało, BANAŁ, w pralkach już starszych może sie trochę wypaczyć bęben przy kołnierzu i po prostu ring bębna ociera o kołnierz
    takie są moje stwierdzenia na ten temat

pozdrawiam