logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Naped stacji na dyskietki 5,25", a nowoczesny PC ?

Walentynka 04 Maj 2007 17:00 2165 3
REKLAMA
  • #1 3848329
    Walentynka
    Poziom 14  
    Posty: 116
    Pomógł: 11
    Ocena: 21
    Tak własnie chciałem skopiowac stare dane z takich włąsnie dyskietek 5,25" na dysk mojego nowego PC, ale naped mi gdzies wcielo i sie zastanawiam czy jak kupie i podlacze go do [ AMD athlon 1,2 GHz na plycie MSI ] to czy bedzie to działac. Port dyskietki wygladaja podobnie ale czy to to samo i czy bedzie chulac ? np. takiego wypatrzylem

    http://allegro.pl/item189473559_naped_dyskietek_5_25_.html
    Moderowany przez TONI_2003:

    Zmieniłem i poprawiłem temat postu!

  • REKLAMA
  • #2 3848360
    basman123
    Poziom 23  
    Posty: 521
    Pomógł: 49
    Ocena: 25
    bez problemu bedzie dzialac. to jest taka sama tasma jak do napedow 3,5 cala, tylko chyba w biosie musisz ustawic zeby to bylo 5,25
  • REKLAMA
  • #3 3848614
    kitor
    Poziom 34  
    Posty: 3245
    Pomógł: 201
    Ocena: 125
    Nie jest to taka sama taśma jak do napędów 3,5 cala, pasuje do tego samego złącza ale ma dodatkowo złącze krawędziowe do stacji 5,25. Jak nie masz takiego kabla to za naprawdę grosze dostaniesz na allego albo przypadkiem w jakimś serwisie komputerowym
  • #4 3848681
    _Harry_
    Poziom 14  
    Posty: 73
    Pomógł: 6
    Ocena: 2
    Witam

    :arrow: Walentynka

    Należy także wiedzieć że były dwa rodzaje napędów 5,25"
    - 360 Kb i (nowszy) 1,2 Mb - jak również dwa rodzaje dyskietek o
    wspomnianych formatach... A Twoje dyskietki to "360" czy "1,2" ?

    Upewnij się zatem - u sprzedawcy z allegro - jaki to napęd
    oferowany przez niego (?) , bo dyskietka - w ofercie z napędem - to
    na 100% format 360 Kb!

    Informacje są o tyle ważne , że jeśli Twoje dyskietki są 1,2 Mb a
    kupisz napęd - na 100% sprawny- ale 360Kb , to nie będziesz miał
    z niego pożytku , gdyż nie "przeczyta" Twoich dyskietek...
REKLAMA