Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ardo inox 51/43 s 1000 - cały czas pobiera wodę

06 Maj 2007 12:48 4429 13
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam problem z Ardo inox 51/43 s 1000
    Objawy są takie, że pobiera cały czas wodę, moduł sprawdziłem wziąłem z innej pralki ten sam model , elektrozawór też i dalej to samo!
    Czy to może być programator?

Za pomoc z góry dziękuję.
  • Poziom 28  
    Zrobiłeś dużo ale nie z tej strony zacząłes- po prostu sprawdź wężyk od hydrostatu i hydrostat- po prostu wężyl lub króciec w pralce od tego weżyka sie zapchał brudem z prań wielu, zdemontuj , udrożnij ,poskładaj i będzie OK!
  • Poziom 10  
    @jmk
    Dzieki za rade ,przedmuchalem ten wezyk chydrostatu i dalej ten sam objaw -tzn.pobiera wode bez przerwy -dopiero musze wylaczyc pralke zeby przerwac !
    Nie wiem co robic dalej ?
    A moze jednak programator ?
  • Specjalista AGD
    Pobiara bez przerwy a jak nie wyłączysz pralki to co się stanie? Przeleje się woda? A może wąż odpływu wody jest za nisko i woda cały czas leci sobie do kanalizacji.
  • Poziom 10  
    @libretto4
    Nie waz odplywu jest OK. Po nalaniu ponad polowe wody wbebnie wylaczam ja bo po co ma pobierac dalej jak nie zaczyna prac czyli wykonywac obrotow wlewo i wprawo na przemian .
  • Specjalista AGD
    Spróbuj nabrać trochę wody (dla bezpieczeństwa grzałki) i odłącz wężyk od hydrostatu a następnie podczas pobierania wody dmuchnij w króciec od hydrosttu aż cyknie - wtedy pralka powinna zatrzymać pobieranie. Możliwe że ten hydrostat jest właśnie uszkodzony
  • Poziom 10  
    @libretto4
    Tak tez zrobilem - przy dmuchnieciu w krociec hydrostat cyka i woda wylewa sie do zlewu i dalej pobiera wode -nie przerywa .
  • Specjalista AGD
    Czy po dmuchnięciu w hydrostat łączą się styki 11 i 13? Jak tak , to czy jest przejście hydrostat 13 - moduł C02? Robi tak na wszystkich programach?
  • Poziom 10  
    @zayzayer
    Dzieki za pomoc ,ale wydaje mi sie ze hydrostat jest dobry wyciaglem go z innej pralki ten sam model , tamta pralka dziala normalnie a u mnie dalej pobiera wode bez przerwy .
    Mam jeszcze pytanie jak dobrac sie do programatora tzn. jak go odkrecic chcialbym go wymienic siostra ma taka sama pralke wiec moze bym sprawdzil jeszcze programator .
    Za pomoc wielkie dzieki
  • Specjalista AGD
    Nie odpowiedziałeś na to co robi na innych programach, np. na samym wirowaniu.
  • Poziom 10  
    Na innych programach jest roznie tez pobiera wode ,ale np. na wirowaniu wypompowywuje wode i wiruje i konczy prace .
  • Specjalista AGD
    To ja się poddaję.
    Chyba, że zmienisz zeznania :D
  • Poziom 10  
    Dzieki za wszystko trza bedzie kupic nowa !
    Ale jak mozesz to powiedz mi jak sie dobrac do tego programatora tzn. co mam sciagnac zeby go wymontowac bo nie wiem jak a boje sie zeby cos nie urwac .
  • Poziom 13  
    Należy mocno szarpnąć pokrętło programatora, żeby wyszła zewnętrzna część. Potem kluczem 7 odkręcić nakrętkę i wyjąć podstawę pokrętła programatora. Gdy będzie wyjęta odkręcić śrubokrętem krzyżakowym odkręcić dwie śruby. Ale zanim to zrobisz skróć o centymetr wężyka od hydrostatu w części która nachodzi na króciec hydrostatu i ponownie jeszcze raz wlej wodę.