Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mały problem z głośnikami

wikotka 06 May 2007 19:33 1433 16
    wikotka
    Level 15  
    Witam mam problem a mianowicie mam wzmacniacz mac audio mp4000 ma on 2x200w rms w mostku i się zastanawiam co mi się bardziej do niego opłaca czy kupić jeden głośnik np INFINITY REF1250 czy dwa np MAGNAT XPRESS 12. cenowo wychodzi podobnie ale jak wyjdzie w praktyce?? Co o tym myślicie?? Wydaje mi się, że dwa te magnaciki zagrają lepiej ale czy się nie myle no i jakiej skrzyni one potrzebują ??
    Z góry dzięki za odp.
  • Helpful post
    crazy_88
    Level 42  
    Ja bym brał xpressa bo będzie lepsza kontrol.
    wikotka
    Level 15  
    No ja mam na myśli 2 xpressy ale czy za tą cene nie będą ole lipne??
  • Helpful post
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Ja poszedłbym w stronę jakości,a nie ilości i wziął PBs10 ale to twoja kasa.Magnat ma dobrą cenę ale nie czarujmy się ,jakość basu jest adekwatna do tej ceny,więc wolałbym jeden dobry ,niż dwa ......gorsze.
    wikotka
    Level 15  
    Ale tu właśnie chodzi o kase bo mam na ten cel około 350zł
    wikotka
    Level 15  
    GDN 30/300/4 AP STX A co myślicie o tym?? z tego co czytałem to daje rade sprawdzi się w BMW e-30?? mac audio wykorzysta jego moc?? Tak myśle nad nim właśnie moze nawet 2 sztuki:PP
    crazy_88
    Level 42  
    Jak dla mnie to już przeżytek , wziął bym jakiegoś lanzara .
    ige
    Level 35  
    po co sie pchac w 2x30cm skoro amsz za slaby wzmacniacz do nich mowie glownie o stx,lanzar,infinity ja bym bral xptressa albo tak jak radzi powalla pb
    wikotka
    Level 15  
    2x200rms to za mało dla stx?? przecież on ma 300w jak do niego podprowadze 300 to nie wytrzyma źle myśle?? Niewiem co wy o tym myślicie ale ja myśle że lepiej mieć zapas mocy na głośniku żeby go nie zajechać. 2x200rms we wzmaqu i 2x300rms na łośnikach nie pujdzie ładnie?? Napewno lepiej niż jeden xpress czy sie myle??
    ige
    Level 35  
    myslisz sie,lepiej meic zaps na wzmacniacz niz an glosniku....
    wikotka
    Level 15  
    No ale teraz już nic nie poradze, że mam taki wzmacniacz może za jakiś czas kupie coś lepszego ale narazie chce wykożystać moc tego na maxa. czyli co 2stxy czy 2Xpressy?? Bo mostki itak są 2 więc moge podpiąć 2 głośniki poco jeden??:P
    B_A_R_T_E_K_120
    Level 25  
    jak wiadomo c innych postow STX sie ostatnio popsol i to strasznie wiec jesli ci sie uda i trafisz na dwa sprawne to bedziesz mogł mowic o szczesciu :)
    powalla
    Moderator of CarAudio
    Nie masz wyjścia jak chcesz 2 głosniki i tanio to tylko Xpres,bo AP potrzebuje mocy,której nie masz ( dokładniej to twój wzmacniacz jej nie ma).Jeśli AP nie dostanie swojej "dawki mocy" staje się buczący i mułowaty.
    roman87
    Level 23  
    a nikt nie napisal ze moze kolega kupic sobei rowniez glosniczki ktore ja zawsze zachwalam :) a mianowicie Ravelan Axx1212 moc 220RMS wiec nie ebdzie zle na tym wzmaku :)
    maxdata
    Level 12  
    Dla mnie Lanzar to przeżytek, wziąłbym jednak stx ap.
    Głośnik nie dla idiotów tzn. jeżeli alplikujesz nie więcej jak 400 rms nic mu nie będzie... wiele razy sprawdzone przez klientów!

Jeżeli trafisz na dwie identyczne sztuki Lanzara to możesz mówić o szczęściu!!!!
    wikotka
    Level 15  
    Wiecie co nie kupuje suba żadnego!!! dziś podłączyłem przud 2x25w rms (orginalne głośniki bmw) + syczki pod wzmaqa i z tyłu 2magnaty po 100w rms wszystko pod wzmacniaczem dobrze ustawione gra bardzo ładnie i czysto. Wcześniej miałem suba 150w rms ale sie spalił z tym subem było lipnie bass ospały mało średnich i wysokich tonów teraz bas niewiele gorszy niż z subem tylko ze bez niego jest bardziej dynamiczny czystu niejest męczący i co najważniejsze lusterka mi nie latają i mam więcej miejsca w bagażniku. Wole taką instalacje może kiedyś wzbogace ją o jakiegoś suba i wzmaq do niego ale narazie nie to mi wystarcza.
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    od kiedy sub ma dawać średnie i wysokie??