Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Goldstar CKT-93228 brak obrazu.

07 Maj 2007 12:55 1296 7
  • Poziom 9  
    Witam. Mam problem z telewizorem, ponieważ nie ma obrazu. Dźwiek i cala reszta działa okey. Jedynie w górnej części ekranu widać cienki biały pasek. Za wszelką pomoc z góry dzięki.
  • Poziom 9  
    A móglbyś mi wytlumaczyć to troszke lepiej bo w telewiorach nie orientuje sie za bardzo i za wiele nie wiem o nich.
  • Poziom 36  
    Witam !

Wymień C 310 , 312 , 313 , 315 , sprawdź napięcie na IC 301 TDA 3653 pin 6 i 9 ok. 23v .

Lub sam scalak .

To na razie .
  • Poziom 9  
    Wielkie dzięki za pomoc. Powinienem już sobie poradzić.
  • Poziom 9  
    Witam ponownie. Wymieniłem wszystkie kondensatory i problem nadal był ten sam wiec wymieniłem też i scalaka. Po włączeni telewizora pojawił sie dymek ulatniający z obudowy. Na środku ekranu widać teraz tylko zielony cienki pasek zmieniający swoją barwę na końcach. I nie słychać w ogóle pikania rezystora kruczkującego zresztą wcześniej przed wymianą tych części też nie było go słychać. Za wszelką pomoc dziękuje już teraz.
  • Moderator
    Coś mi się nie zgadza .Skoro wymieniłeś scalaka i podstawiłeś nowe elki to skąd ten dymek? A może źle wsadziłeś ten scalak?W takim razie podnieś zasilanie scalaka i sprawdź napięcie zasilające tak jak podawał kol. Aluś.Jeśli będzie wszystko ok to na ekranie powinna pojawić sie cienka biała linia. następnie sprawdź czy dochodzą z generatora ramki impulsy na układ.
  • Poziom 20  
    Kolego z Ostrowca jeśli nawet odwrotnie wlutujesz scalak to i tak się nie uszkodzi po przekręceniu powinien działać. TDA3653B pada najczęściej dlatego bo wysycha elektrolit 100u/50V i to jego w pierwszym miejscu wymieniasz, u ciebie jest to C310. Sprawdź czy jest zasilany z trafopowielacza, bo jak go zwarło to poszedł też R430=0,47om no i nie omiń diody za powyższym oporkiem. Włącz i patrz na płytę skąd ten dym idzie.