Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

publiczne ip w sieci wewnętrznej

arek2005 13 Maj 2007 10:19 1461 3
 • publiczne ip w sieci wewnętrznej

  #1
  Poziom 9  

  Mam dsl i pięć adresów publicznych i chcę postawić serwer www na kompie który znajduje sie za routerem w sieci wewnętrznej czy może mieć publiczne ip i jak to skonfigurować mam router dlinka dl 604.

  0 3
 • #2
  Poziom 28  

  Coś chyba mieszasz.Skoro masz numery publiczne to nadajesz ip publiczne a nie z puli adresów nadanych przez prowidera.A do sieci wewnętrznej to chyba przez domenę tylko w takim przypadku.Jeżeli to ty masz tego DSL-a to twoje rozumowanie wydaje mi się dziwne i albo ja czegoś nie rozumiem albo ty!.

  0
 • #3
  Poziom 9  

  Postaram się opisać dokłądniej. Jest modem dsl za nim router do poru wan routera podłączony przewód do swicha a od swicha na kilka komputerów. To wszystko chodzi komputery mają adresy w podsieci wewnętrznej. Mam na nich internet. Teraz mam problem jak na jednym z tych komputerów postawić serwer www aby miał publiczne ip z puli pięciu adresów które są przy dsl 2000. Czy można wogóle coś takieg zrobić.

  0
 • #4
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Można, ale nie na tym routerze.

  Tutaj co najwyżej możesz przekierować port 80 TCP na IP komputera - na zewnątrz będzie widziany pod IP portu WAN routera.

  Są routery które mogą mieć więcej niż 1 IP na porcie WAN - tam nie byłoby z tym problemu.

  0