Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jedna antena i 2 telewizory

14 Maj 2007 22:08 3125 5
 • Poziom 14  
  Witam, posiadam w domu dwa telewizory i jedną antene, jak moge podłączyć te TV do tej jednej anteny ?? czy musze uzyć dwoch zasilaczy ?? jak to połączyć o ile sie da ?? :)
 • Poziom 27  
  wspominasz o zasilaczach ale nic niepiszesz ze to antena szerokopasmowa tak ?
 • Poziom 16  
  najprościej można zrobić to stosująć dwójniki/trójniki, sygnał wyjściowy z zasilacza/wzmacniacza z jednej strony podłączasz pod dwójnik, z drugiej strony podłączasz drugi odbiornik i gra. Jednak jakość sygnału na tych że odbiornikach może być słaba.
  Chociaż sądząc po poście masz na myśli zwykłą antenę - kiedyś bardzo starą antenę miałem rozgałęzioną w ten sposób i działało.
 • Poziom 27  
  kolega pisze o zasilaczach czyli to nie jest zwykła antena moze zastosowac rozdzielacz sygnałow ale wtyczka do telewizora nr2 ktory zapożycza sygnał musi byc taka sama jak w tv nr1 dlatego ze jak zastosuje zwykła to dławik wejsciowy głowicy zrobi zwarcie napiecia zasilania wzmacniacza w antenie ktore to napiecia dochodzi koncentrykiem .
 • Poziom 16  
  "Zasilacz" to zapewne wzmacniacz antenowy, więc on pozostaje bez zmian, jedna antena - jeden wzmacniacz antenowy, ale za nim należy zastosować trójnik z filtrem (istnieją bez filtra, ale dają gorsze rezultaty bo drugi tv oddziałuje na pierwszy tv). To jest dobre rozwiązanie gdy masz dobry sygnał, bo sygnał z anteny jest dzielony po połowie na każdy tv. Jeśli masz słaby, to trzeba zastosować rozdzielacze aktywne. One mają najczęściej 3-8 wyjść, i wtedy w obu tv jest sygnał o prawie takiej samej jakości jak gdyby był podłączony tylko jeden tv.
 • Poziom 15  
  Mam antenę siatkową HN17K, do tej pory był pod nią podłączony jeden TV z tunerem DVB-T zasilacz podłączony przy samym tunerze.
  Teraz chce podłączyć jeszcze jeden TV z wbudowanym DVB-T.
  Do nadajnika odległość ok 40km.
  Wymysliłem instalacje:
  od anteny ->
  http://www.dipol.com.pl/wzmacniacz_budynkowy_ha-024_terra_R82292.htm
  lub
  http://www.dipol.com.pl/wzmacniacz_hs-013_12v_terra_vhf-uhf_1we-2wy_R82010.htm
  doradźcie który wybrać.
  następnie ->
  http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_tv_czterodrozny_r-4_signal_R60104.htm
  trochę rozszerzony na 4 TV w razie przybycia dodatkowych telewizorów

  W jakiej odległości od anteny umieścić wzmacniacz?

  Dobrze myślę ? Proszę o podpowiedzi.