logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Sony Ericsson D750i vs K750i - który model wybrać? Porównanie funkcji i opłacalności

g4wlik 17 Maj 2007 18:01 3840 24
REKLAMA
  • #1 3894602
    g4wlik
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Mam dylemat planuje kupić SE k750i albo d750i który lepiej sie opłaca kupić
    Podobno d750i jest lepszy...
    Pomóżcie
  • REKLAMA
  • #2 3894622
    komismaja
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 2643
    Pomógł: 258
    Ocena: 25
    tak fakt faktem to praktycznie te same telefony różnia sie drobnymi szczegółami ale to juz sobie mozesz poszukac w opisie
  • #3 3894738
    Wasz3k
    Poziom 25  
    Posty: 671
    Pomógł: 60
    Ocena: 8
    Np do K750i można wgrać softa od D750i lub od W800i.

    Tak jak piszę komismaja to praktycznie takie same telefony. Mi się bardziej podoba D750i z wyglądu :P
  • #4 3894919
    Rusłan
    Poziom 17  
    Posty: 296
    Pomógł: 11
    Ocena: 5
    Podobno K750i wadliwy ale nie wiem jak z D750i
  • #5 3895059
    Rafik_
    Poziom 17  
    Posty: 159
    Pomógł: 17
    Ocena: 22
    D750i jest tańszy, K750i "czarniejszy" z wyglądu, co do awaryjności to mam D750 od czerwca 2006 i tylko jak zapchałem pamięć i był podłączony do kompa, a wtedy traci kontakt z kartą pamięci, zaczął wariować, w serwisie powiedzieli że jest ok i żebym sam wgrywał przez programik najnowsze softy z netu, teraz pracuje z kartą 2G i już nie martwie sie o pamięć i tylko pilnuje żeby jak najwięcej było wolnego na telefonie, wszystko trzymam na karcie.
    K750i ma fajniejszą osłonkę na aparat, żona używa od lutego 2007 i nie było żadnych problemów.
    Funkcjonalnie to to samo z małymi zmianami w układzie menu, wszystkie motywy, gry, itp są takie same.
    D jest bardziej kobiecy, jasna obudowa, K bardziej męski, czarny.
    Tak że jak nie masz kasy to D, a jak nie zależy Ci na pieniążkach to K.
    Z obydwu jesteśmy z żonką zadowoleni.
    Pozdr.
  • #6 3895102
    ftb
    Poziom 35  
    Posty: 2217
    Pomógł: 315
    Ocena: 100
    wszystko takie same w obu tel poza:
    zoom.............K750 - 16x ,..K750i - 4x
    pamięć wew...K750 - 38MB,..K750i - 34MB
    i tu ciekawe!! podobno przy tej samej bateri(900mAh) czs czuwania K750 to 400h czyli aż nieco ponad 16dni a K750i 540h czyli ponad 22 dni, natomiast cały czas rozmawiając to jest odwrotnie:..K750 -540 min a K750i tyko 400min....rozumiecie coś z tego..
  • #7 3913261
    djaras1992
    Poziom 12  
    Posty: 35
    Ocena: 1
    mam sony ericssona k750i i mialem w nim wgranego softa od w800i i sie mulił,wiec poszedłem do kolegi i postanowilem wgrac go jeszcze raz i po wgraniu tel. padł i zrobilem go i sprzedalem go i juz mam d750i i wgralem softa od w800i i jest ok.///a tak mowiac to kup d750i.///k 750i sie szybciej pswuja..//
  • REKLAMA
  • #8 3913296
    Artech
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 5855
    Pomógł: 260
    Ocena: 48
    ta sama plyta tylko obudowa inna hehhe tak jak 3100 i 3120 obojetnie co wezmiesz to to bedzie to samo , a pózniej mozna ztuniingowac go według uznania
  • #9 3913303
    energy7
    Poziom 23  
    Posty: 721
    Pomógł: 31
    Ocena: 33
    Bierzesz sobie d750i i wrzucasz softa z w800i i masz walkmana i obudowe praktyczynie taką samą...
    Update do w800i robisz kabelkiem USB DKU-60
  • #10 3913570
    Ekksior
    Poziom 11  
    Posty: 60
    Pomógł: 2
    Podobno d750i mają lepsze lampy błyskowe od k750i. Mi bardziej spodobal się d750i.
    Co do wgrywania softu od w800i to nie polecam tego, bo nie na wszystkich telefonach bedzie dobrze chodzil. Mialem k750i wrzucilem soft od w800i wszystko chodzilo dobrze. Pozniej kupilem d750i i znów wrzucilem soft od w800i ale tu już była porażka. Telefon nie dawal żyć, po wejściu w menu bt albo sie zawieszal albo resetowal, zaczął duzo wolniej chodzic niz na fabrycznym sofcie. Teraz gdy bede mial ktorys z tych telefonów pozostanę przy fabrycznym sofcie. Jeżeli znasz kogoś kto ma w800i to zawsze możesz sobie przesłać temat Walkman i efekt nie bedzie duzo różnił się od softu w800i;p
  • #11 3913648
    energy7
    Poziom 23  
    Posty: 721
    Pomógł: 31
    Ocena: 33
    Osobiście sam używam takiej przeróbki.
    HW mają takie same, zależy od softu jaki wgrasz.

    A co do lampy błyskowej to najwyżej różni się tylko sterownikiem w sofcie, niczym więcej bo są to tylko dwie diody na taśmie która łaczy aparat lampę i włacznik klapki-a jak wiadomo w800i k750 i d750 mają takie same...
  • REKLAMA
  • #12 3915672
    dozowacz
    Poziom 12  
    Posty: 58
    Pomógł: 3
    Ocena: 7
    wg. mnie to polecam k750i
  • #13 3916490
    djaras1992
    Poziom 12  
    Posty: 35
    Ocena: 1
    ale d750i jest moim zdaniem mniej wadliwy gdyz ma innego softa a k750i wyszedl w 2 wersjach i moze dlatego.
  • #14 3916510
    energy7
    Poziom 23  
    Posty: 721
    Pomógł: 31
    Ocena: 33
    Też polecam D750i

    I taka mała dygresja:

    Dlaczego SE nie zrobił walkmana w obudowie K750i tylko ma taką samą jak D750i?? Może był udany i postanowili kontynuować....
  • #15 3918878
    Fyszo
    Poziom 37  
    Posty: 3987
    Pomógł: 223
    Ocena: 115
    energy7 napisał:
    Dlaczego SE nie zrobił walkmana w obudowie K750i tylko ma taką samą jak D750i?? Może był udany i postanowili kontynuować....

    Tylko panele się różnią korpus ten sam (poza kolorem). Płyta ta sama a 3 warianty telefonów na każdą kieszeń, tylko softy zmienić. Przykład skutecznej oszczędności ze strony SE. Tak samo k310,k510 i w200 płyty różnią sie minimalnie (moduły irda,BT,k. pam.) i można produkować w milionach sztuk bez przeróbek taśmy produkcyjnej - kolejny przykład.
  • #16 3918881
    energy7
    Poziom 23  
    Posty: 721
    Pomógł: 31
    Ocena: 33
    i z tym mogę się zgodzić... czyli wynika jedno: brak róznicy funkcji (oprócz W800i) HW to samo...

    Czyli prosta decyzja bierzesz który Tobie najbardziej podchodzi.

    A co do oszczędności, to nawet dobrze, bo nie trzeba specjalnie do każdego innych kabli do PC, lepsza dostępność części zamiennych, kamerki, płyty główne, etc.
  • REKLAMA
  • #17 3954932
    s701
    Poziom 12  
    Posty: 26
    Ten i ten ma 2MPX i do każdego można wgrać soft do innego modelu np W800.
  • #18 3980265
    djaras1992
    Poziom 12  
    Posty: 35
    Ocena: 1
    SIEMA
    nie sluchaj innych tylko bierz d750i
    POZDRO
  • #19 3980369
    wierus1
    Poziom 15  
    Posty: 171
    Pomógł: 10
    Ocena: 1
    Mam D750i od 7 miesięcy między czasie moi znajomi pobrali sobie K750i z plusa i z Orange i teraz płaczą bo jednemu joy sie zacina itd... jest na gwarancji no ale sami wiecie a mój D750 do dziś śmiga bateria przy słuchaniu codziennie muzyki po około 2 godziny trzyma 6 dni co jest rewelacją a wszystko to na oryginalnym sofcie.
  • #20 4559131
    radek55
    Poziom 13  
    Posty: 119
    Ocena: 21
    k750i bierz ma stabilniejszy soft moza go tuningowac do woli wgrałem w swoim w800i pózniej zauktalizowąłem wersje pobawiłem sie ze sterami i bardzo dobrze chodzi.nie nazekam
  • #21 4559754
    Pipcio
    Poziom 13  
    Posty: 131
    Pomógł: 2
    Ocena: 3
    nie lepiej w tej cenie kupić coś z symbianem ?
    Porównanie możliwości symbianu a normalnego softu z SE...hmm wogóle co tu porównywać jak odpowiedz wiadoma ;]] Radek55,tuningowanie telefonu nazywasz wgrywaniem nowego softa ?

    co do telefonu,wez d750i lepszy wygląd ;P
  • #22 4561891
    radek55
    Poziom 13  
    Posty: 119
    Ocena: 21
    Pipcio nie tylko soft ale sterownik dzwieku w900i
    walkman 3.0
    krio mag
    itd
    i duzo patch
  • #23 4562239
    gruchaa
    Poziom 13  
    Posty: 110
    Pomógł: 2
    Ocena: 12
    ja mam k750 juz rok jest bardzo fajny nie zepsuł sie ani razu bateria dalej spokojnie 3 dni jedzie ogólnie telefon warty swojej ceny
  • #24 4562353
    radek55
    Poziom 13  
    Posty: 119
    Ocena: 21
    tylko 3 dni ?
    cos mało
  • #25 4563013
    Pipcio
    Poziom 13  
    Posty: 131
    Pomógł: 2
    Ocena: 3
    hehe czy tak czy siak SE mają słabą jakość mp3 na słuchawkach porównując z Nokiami,a bardzo słabą jakość na głosniku porównując z Benq Siemens.
    K750i przeżytek już,nigdy bym tego gówna nie kupił.
    To tylko moja opinia ;]

Podsumowanie tematu

✨ Sony Ericsson D750i i K750i to bardzo podobne modele telefonów z tą samą płytą główną i podobnym hardwarem, różniące się głównie obudową i softem. D750i ma jaśniejszą, bardziej "kobiecą" obudowę, natomiast K750i jest czarny i bardziej "męski". Oba modele mają aparat 2MP, możliwość wgrywania softu z innych modeli, np. W800i, co pozwala na tuning funkcji, choć nie zawsze jest to stabilne. D750i jest często polecany jako mniej awaryjny i tańszy, z lepszą baterią (dłuższy czas czuwania), natomiast K750i ma lepszą osłonę aparatu i stabilniejszy soft według niektórych użytkowników. W kwestii lampy błyskowej różnice są minimalne i dotyczą głównie sterowników w oprogramowaniu. Oba telefony mają podobne funkcje i menu, a wybór zależy głównie od preferencji estetycznych i ceny. Użytkownicy wskazują, że D750i może mieć mniej problemów z awaryjnością, natomiast K750i jest bardziej popularny i ma stabilniejszy oryginalny soft. Możliwość wgrywania softu z W800i daje funkcję Walkmana, ale może powodować niestabilność. Ogólnie oba modele są cenione, a decyzja powinna opierać się na indywidualnych preferencjach i budżecie.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA