Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Fiat Marea,. Bravo

jasiek89 20 Maj 2007 12:11 4089 6
  • #1 20 Maj 2007 12:11
    jasiek89
    Poziom 17  

Witam mam fiata marea. Dostałem go od rodziny. Jeździł nim dziadek. Ale do rzeczy! Otóż jest tam zamontowane fabryczne radio fiata. Odtwarzacz kaset chodzi jak marzenie, ale radio niestety nie odbiera. Pomyślałem że moze przy samym radiu urwał się styk od anteny, albo coś. I tu moje pytanie, jak to radio wykręcić... oblukałem wszystko, tam nie ma żadnej zaślepki od śrubki. Może mi jakoś pomożecie!?

Pozdrawiam!

[_P_]

1 6
  • #2 20 Maj 2007 12:39
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Przeniosłem z Audio.

0
  • #3 20 Maj 2007 13:45
    kostian
    Poziom 25  

Trzeba mieć specjalne klucze "wyjmaki".
    Mogą to być 4 cienkie blaszki które trzeba włożyć w odpowiednie miejsca po bokach radia (ok.1,5-2cm) od góry i dołu, wtedy puszczą zatrzaski.
    Albo podjedź na serwis Fiata , mnie kiedyś wyciągneli za darmo - oczywiście teraz robię to sam przy pomocy cienkich łyżeczek.

0
  • #4 20 Maj 2007 14:08
    jasiek89
    Poziom 17  

A może znacie przyczyny dlaczego radio nie chce odbierać. Nie łapie żadnej stacji. Znaczy łapie chyba Radio Maryja ale strasznie szumi, nic nie słychać!

0
  • #5 20 Maj 2007 16:00
    kostian
    Poziom 25  

Może być uszkodzony przewód do anteny - jak wyciągniesz radio to włóż kawałek kabla w gniazdo antenowe i sprawdź czy się poprawiło.

0
  • #6 20 Maj 2007 20:15
    jasiek89
    Poziom 17  

Fajnie żeście się odezwali. Bo dziadek mi jeszcze powiedział że kiedyś mu urwali antenę i w jakimś zakładzie mu założyli nowa nieoryginalną.

0
  • #7 20 Maj 2007 21:44
    kostian
    Poziom 25  

Jaki typ anteny jest założony to mało istotne - u Ciebie tak sądzę brak jest połączenia kabla do gniazda w radiu - nawet bez anteny na dachu a z podłączonym kablem radyjko powinno odbierać.
    Chyba że mieszkasz w okolicy gdzie jest słaby sygnał to wtedy antena jak najbardziej jest potrzebna.

0